Jak pogodzić pracę z wiecznie głodnym niemowlęciem?

Zarówno pracujący rodzice, jak i mamy na pełen etat wiedzą doskonale, że karmienie dziecka trudno czasem pogodzić z życiem zawodowym oraz prywatnym. Czy to niechęć zaśnięcia, czy po prostu wybrzydzanie przy jedzeniu, współpraca z dziećmi w okresie niemowlęcym jest zwyczajnie trudna. Istnieją jednak sposoby, by niemowlak był syty i kariera cała – poznasz je w tym artykule!

Mleko dla niemowląt – zdrowe jak u mamy

Codziennością jest sytuacja, gdy dziecko przystawione do piersi zdaje się już zasypiać, a jeden ruch wskazujący na chęć odstawienia do łóżeczka lub kołyski powoduje zmianę wyrazu twarzy znaną powszechnie jako “oczy jak pięć złotych”. Rozwiązaniem tego problemu okazuje się mleko dla dzieci, znane również jako mleko modyfikowane. Choć powstało ono z myślą o matkach niezdolnych do karmienia piersią, ale szybko okazało się, że jest to prawdziwe zbawienie dla pracujących mam i ojców, którzy chcą nawiązać bliższy kontakt ze swoim dzieckiem. Wbrew obiegowej opinii, mleko dla niemowląt jest równie zdrowe i wartościowe, jak pokarm naturalny. Oferowane współcześnie mleka modyfikowane nadają się do spożycia już od pierwszego dnia życia. Do ich przygotowania wykorzystuje się składniki z rolnictwa ekologicznego i biodynamicznego, dzięki czemu zdrowie można bez obaw zamknąć w butelce.

Zdrowe kaszki dla dzieci

Ukończenie przez dziecko szóstego miesiąca życia jest przełomowym okresem dla rodziców niemowląt. To właśnie wtedy dziecko może przyjąć pierwszy pokarm inny niż mleko. Przystosowywanie malucha do obiadków dziecięcych jest jednak długotrwałym procesem, który najlepiej zacząć od łagodnych posiłków, takich jak kaszki dla niemowląt. Te proste w przygotowaniu posiłki to doskonały sposób na dostarczenie dziecku witamin z grupy B: tiaminy, ryboflawiny i pirydoksyny, a także niezbędnych minerałów, takich jak żelazo, miedź oraz magnez. Rodzice dzieci o wyjątkowo kapryśnych żołądkach, na przykład uczulonych na gluten lub nietolerujących laktozy, z pewnością ucieszy fakt, że producenci wyszli naprzeciw ich oczekiwaniom, ale również oczekiwaniom ich pociech. Kaszki dla niemowląt w wersji bezglutenowej i niezawierającej laktozy można dostać teraz w większości sklepów internetowych, które sprowadzają je z zagranicy. Zanim przyjdzie czas na deserki, biszkopty oraz obiadki, warto zacząć od kaszki dla dzieci.