Inteligentny dom – postaw na wygodę

Nowoczesna technologia rozwija się coraz bardziej, ułatwiając nam życie i dostarczając rozwiązań poprawiających komfort i bezpieczeństwo. Obecnie bardzo popularne stały się również systemy inteligentnego domu, które pozwalają sterować oświetleniem, ogrzewaniem czy roletami okiennymi.

Inteligentne budynki przestały być już tylko nieosiągalnym marzeniem – stały się faktem. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym każdy właściciel domu jednorodzinnego lub mieszkania może za pomocą smartfona lub tabletu sterować wybranymi urządzeniami. Przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania.

Inteligentne ogrzewanie

Marzysz o tym, żeby po powrocie z pracy w domu panowało przyjemne ciepło? Innowacyjne systemy inteligentnego domu umożliwiają zaprogramowanie pieca centralnego ogrzewania w ten sposób, żeby zwiększał moc o konkretnej godzinie lub wtedy, kiedy temperatura w pomieszczeniach spadnie poniżej określonego poziomu. Dostępne na rynku systemy wyposażone są w czujniki, które na bieżąco monitorują ciepło w domu i pozwalają na dostosowanie wysokości temperatury do indywidualnych oczekiwań mieszkańców. Ogrzewaniem można też sterować zdalnie przy pomocy urządzenia mobilnego.

Steruj oświetleniem

Systemy inteligentnego domu ułatwiają życie – dzięki dostępnym na rynku rozwiązaniom można bez wstawania z kanapy decydować o natężeniu światła, tworzyć indywidualne sceny świetle dla każdego pomieszczenia, a także ustawiać programy czasowe. Chcesz, żeby światło w Twojej sypialni zapalało się w dni powszednie o godzinie 6? Systemy sterowania lampami domowymi ułatwią Ci przebudzenie się!

Rolety, bramy i okna dachowe

A może wolisz, żeby obudziło Cię światło słoneczne? Systemy sterowania bezprzewodowego umożliwiają zaprogramowanie rolet okiennych w ten sposób, żeby podnosiły się i opuszczały o konkretnej godzinie. Ta funkcjonalność powala też na sterowane bramami wjazdowymi, garażowymi, a także oknami.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat inteligentnych systemów pozwalających na bezprzewodowe sterowanie domowymi urządzeniami? Już teraz wejdź na stronę zamel.pl i sprawdź dostępne możliwości!