Gwintowniki i narzynki – jakie wybrać?

Gwintowniki to narzędzia wieloostrzowe przeznaczone do nacinania gwintów wewnętrznych. Zaliczamy je do narzędzi skrawających – czyli takich, których zadaniem jest zdejmowanie małych fragmentów obrabianego materiału. Standardowo, działanie gwintowników polega na wkręcaniu w otwór i nacięciu gwintu w środku. Gwint zewnętrzny nacina się narzędziami wieloostrzowymi, zwanymi narzynkami.

Czym są gwintowniki i narzynki?

Narzynki kwalifikuje się do narzędzi skrawających. Ich charakterystyka polega na tym, że wyposażone w nacinające ostrza, wykonują gwint na przedmiocie. Narzynki służą także do nacinania na nowo lub kalibracji, czyli poprawy gwintów. Dzielą się na okrągłe i automatowo-dzwonowe, wykonane są ze stali szybkotnącej HSS lub HSS-E. Profesjonalne zestawy do gwintowania przeznaczone są dla fachowców, którzy specjalizują się w wykonywaniu gwintów wewnętrznych i zewnętrznych. Gwintowniki w zestawach odpowiadają na zróżnicowane potrzeby pracowników warsztatów oraz sprawdzą się w rozmaitych sytuacjach domowych. Każdy zestaw do gwintowania pochodzi od godnego zaufania producenta. W ten sposób narzędzia są odporne na uszkodzenia i pozwalają na długotrwałe użytkowanie.

Wybierz odpowiedni zestaw do gwintowania

Zestawy do gwintowania zawierają narzędzia wykonane z wysokojakościowej stali szybkotnącej HSS i stali HSS-E z domieszką 5% kobaltu. Każdy zestaw do gwintowania zawiera narzędzia, które są niezbędne do realizacji skomplikowanych i wymagających zadań. Kupno profesjonalnego zestawu do gwintowania to gwarancja niezawodności na lata. Wygodne pudełko na narzędzia umożliwia sprawne odnalezienie niezbędnych akcesoriów i łatwe utrzymanie porządku. Zestawy do gwintowania są dopasowane do potrzeb użytkownika, gdyż mają różny skład, który można dobrać do własnych potrzeb. Zakupić można również małe zestawy do gwintowania, w skład których wliczają się wyłącznie gwintowniki, narzynki lub autonomiczne zestawy do gwintowania zarówno amatorskiego, jak i profesjonalnego. Dobrać można również komplety gwintowników 2 sztukowych, narzynki, wzorce zarysu gwintu, pokrętło do gwintowników, oprawki do narzynek, pokrętło typu „T”, wkrętach i pierścień dystansowy. Każdy zestaw gwintowników, niezależnie od wielkości, zapakowany jest w praktyczne stalowe lub drewniane pudełko, które ułatwi przechowywanie narzędzi w należytym porządku.