Co warto wiedzieć na temat liposukcji laserowej?

Liposukcja laserowa to metoda, o której zdecydowanie warto dowiedzieć się więcej i korzystać z niej wtedy, gdy pragnie się uzyskać doskonałą sylwetkę. Niestety czasami dieta oraz ćwiczenia fizyczne nie pomagają w pozbyciu się opornego tłuszczu, który zlokalizował się w różnych częściach ciała. Liposukcja pomoże pacjentkom, które chcą wyszczuplić takie części ciała, jak na przykład podbródek. Jest to bardzo wrażliwe miejsce, w którym również można wykonać zabieg liposukcji laserowej.

Na czym polega liposukcja laserowa?

Jak sama nazwa wskazuje, liposukcja laserowa jest wykonywana za pomocą lasera. Dlatego też jest to metoda mało inwazyjna, która nie jest tak bardzo obciążająca dla pacjentów jak klasyczna liposukcja. Podczas zabiegu lekarz medycyny estetycznej dokonuje kilku niewielkich nacięć na skórze pacjentki w tych miejscach, w których tłuszcz będzie poddawany działaniu fal. Zostanie on rozpuszczony, a następnie odessany na zewnątrz za pomocą specjalnej sondy. Dzięki temu tłuszczu można pozbyć się raz na zawsze, a efekt wyszczuplenia widoczny jest praktycznie od zaraz. Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ na pełne efekty należy poczekać około 4 do 6 tygodni. W tym czasie trzeba będzie nosić opaskę uciskową, aby skóra stała się jędrna, sprężysta i dobrze wchłonęła się w miejscu, w którym wcześniej był nadmiar tkanki tłuszczowej.

Liposukcja laserowa i jej efekty

Efekt liposukcji laserowej jest naprawdę bardzo dobry, dlatego jest ona polecana między innymi do usuwania opornego tłuszczu z różnych części ciała. Liposukcję można przeprowadzić, by odessać tłuszcz z podbródka, ramion, wewnętrznej części ud, dolnej partii brzucha czy bioder. Poza tym chętnie korzystają z niej nie tylko kobiety, ale również mężczyźni, na przykład z nadmiarem tkanki tłuszczowej w okolicach piersi. W ich przypadku to również doskonała metoda pomagająca usunąć nadmiar tłuszczu. Efekty są widoczne od zaraz, natomiast trzeba pamiętać o noszeniu opaski uciskowej. Po zabiegu pacjent jest wybudzany, cały czas jest pod opieką lekarzy, dlatego też może czuć się bezpiecznie i spokojnie. Zespół specjalistów z lekarzem medycyny estetycznej oraz anestezjologiem czuwają nad tym, aby cały zabieg lipolizy przebiegał w prawidłowy sposób. Reasumując, liposukcja laserowa daje bardzo dobre efekty, jest dużo mniej obciążająca dla organizmu, niż klasyczna liposukcja, dlatego może być stosowana u większej liczby pacjentów. Warto dowiedzieć się więcej na temat tego zabiegu i skorzystać z niego w tym roku.