Dlaczego warto uczyć się hiszpańskiego?

Stoisz przed wyborem kolejnego obcego języka do nauki i nie wiesz, na co się zdecydować? Spróbuj wybrać coś powszechnie używanego, ale jednocześnie mniej pospolitego od angielskiego czy niemieckiego. Kurs hiszpańskiego powinien przypaść ci do gustu. A dlaczego tak konkretnie warto uczyć się właśnie języka hiszpańskiego?

Wysoka popularność języka

Hiszpański jest językiem romańskim, który – według aktualnych badań – plasuje się na trzecim miejscu pod względem częstotliwości użycia na świecie (przed nim są tylko język angielski i chiński). To taki język międzynarodowy, ułatwiający komunikację w wielu krajach.

Język hiszpański jest językiem oficjalnym dla więcej niż dwudziestu krajów. Używa się go na co dzień nie tylko w Hiszpanii, ale też m.in. Kolumbii czy Meksyku.

Możliwość wykorzystania umiejętności w praktyce

Jeżeli podoba ci się brzmienie języka albańskiego, być może miałbyś ochotę pouczyć się właśnie jego, ale odpowiedz sobie szczerze na pytanie, czy kiedykolwiek zdołasz go wykorzystać w praktyce? Nie ma sensu tracić czasu na opanowanie umiejętności, które do niczego ci się nie przydadzą.

Z kursu hiszpańskiego wyciągniesz natomiast znajomość języka, którego będziesz mógł użyć w wielu krajach. Ta umiejętność potrafi ułatwić podróże i też… przydać się w pracy!

Szansa na rozwój zawodowy

Wiele polskich firm na co dzień współpracuje właśnie z hiszpańskimi firmami, a zatem potrzebują one takich pracowników, którzy będą w stanie dogadać się z kontrahentami, współpracownikami lub klientami właśnie po hiszpańsku. Znajomość hiszpańskiego otworzy przed tobą wiele nowych dróg na ścieżce kariery.

To zawsze jakiś atut, gdy możesz wpisać do CV, że ukończyłeś renomowany kurs hiszpańskiego i np. zdobyłeś certyfikat potwierdzający twoją znajomość języka. Pracodawcy mocno doceniają językowe umiejętności.

Stosunkowo prosta nauka

Ten aspekt tylko w teorii nie jest jakoś szczególnie istotny. Hiszpańskiego warto się uczyć również dlatego, że dla Polaków jest on w miarę prosty do opanowania. Wbrew pozorom ma on sporo wspólnego z językiem polskim, mimo iż na pierwszy rzut oka te podobieństwa nie są widoczne.

Rosnąca popularność tego języka doprowadziła do stworzenia wielu materiałów edukacyjnych, z których możesz teraz czerpać wiedzę. Zdobędziesz ją zarówno na zorganizowanym kursie hiszpańskiego, jak i poprzez kształcenie się na własną rękę, w oparciu o treści znalezione np. w Internecie.