Oczyszczanie twarzy – dlaczego to najważniejszy etap w codziennej pielęgnacji?

Codzienne oczyszczanie twarzy to najważniejszy etap w pielęgnacji każdego rodzaju cery. Buzię należy myć rano i wieczorem, aby usunąć z niej zanieczyszczenia, nadmiar sebum czy resztki kosmetyków. Czysta i świeża cera lepiej oddycha i jest przygotowana na przyjęcie aktywnych składników zawartych w kremach, serum, toniku czy hydrolacie.

Wieczorny demakijaż twarzy

Oczyszczanie skóry twarzy przed pójściem spać to obowiązkowa czynność, aby cieszyć się piękną i promienną cerą na co dzień. Wieczorny demakijaż jest konieczny, zwłaszcza gdy w ciągu dnia chodzimy w makijażu. Zaniedbanie mycia buzi przed snem skutkuje tym, że na skórze gromadzą się nie tylko resztki kolorowych kosmetyków, ale również pot, brud czy nadmiar sebum. Wówczas pory zatykają się, a skóra nie oddycha, co w efekcie powoduje, że cera staje się szorstka, matowa i traci blask, a na twarzy mogą pojawiać się nieestetyczne krostki i zaskórniki. Ponadto dobrze oczyszczona skóra szybciej się regeneruje, jest lepiej ukrwiona i dobrze przygotowana na przyjęcie aktywnych składników zawartych, np. w kremie na noc czy odżywczym serum.

Wieczorne oczyszczanie można wykonać szybko i przyjemnie za pomocą specjalnej rękawicy do demakijażu Glov, dostępnej w wersji zarówno do cery tłustej, mieszanej, jak i wrażliwej oraz suchej. Miękka rękawiczka delikatnie oczyszcza i zbiera martwy naskórek, nie powodując przy tym podrażnień ani zaczerwienienia skóry. Aby jej użyć, wystarczy tylko ciepła woda, bez konieczności stosowania dodatkowych kosmetyków myjących. Lekko zwilżoną rękawicę należy przyłożyć na kilka sekund do skóry twarzy, a następnie wykonując delikatne okrężne ruchy, czyścić buzię jak przy pomocy zwykłego płatka kosmetycznego. To wyjątkowo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza na wyjeździe lub gdy nie przepadamy za używaniem dużej ilości preparatów kosmetycznych.

Poranne oczyszczanie twarzy

Oczyszczanie twarzy należy wykonywać także rano. Niezależnie od rodzaju cery, skóra wydziela bowiem sebum, także w nocy, dlatego po przebudzeniu jego nadmiar trzeba usunąć, aby przygotować buzię na aplikację kosmetyków pielęgnacyjnych. Ponadto poranne oczyszczanie usuwa ze skóry resztki serum lub kremu przeznaczonego na noc czy też zanieczyszczeń, jakie mogą gromadzić się w pościeli. Jeżeli dokładnie oczyściliśmy twarz wieczorem, rano wystarczy tylko delikatnie przetrzeć ją płynem micelarnym bądź użyć ulubionego żelu lub pianki myjącej.

Tonizacja skóry twarzy

Uzupełnieniem codziennej pielęgnacji skóry twarzy jest tonizacja. Tonik używa się tuż po dokładnym oczyszczeniu oraz osuszeniu buzi. Aplikacja toniku przywraca skórze równowagę poprzez przywróceniu jej prawidłowego pH, które zaburza się w trakcie stosowania kosmetyków myjących. Dodatkowo produkt rewelacyjnie odświeża cerę i przywraca jej ładny koloryt. Tonik do twarzy można nałożyć za pomocą wacików kosmetycznych lub spryskać buzię, gdy wybraliśmy wygodny w użyciu kosmetyk z atomizerem.

Codzienne oczyszczanie pozwoli cieszyć się piękną i promienną cerą, dlatego nie należy zaniedbywać tej czynności. Zatkane pory, brud, zanieczyszczenia pozostawione na skórze, wcześniej czy później, spowodują, że stan skóry znacznie pogorszy się, zrobi się szorstka w dotyku i uzyska szarawy koloryt.