Jet Peel Pro — korzyści, skutki uboczne, procedury

Jet Peel Pro — korzyści, skutki uboczne, procedury

Jet Peel Pro to nieinwazyjny zabieg, który jest powszechnie stosowany w walce z oznakami starzenia, suchością skóry i trądzikiem. Podczas zabiegu strumienie powietrza pod ciśnieniem penetrują głęboką warstwę skóry zwaną skórą właściwą, dostarczając jej składników odżywczych i oczyszczając ją.

Jet Peel Pro — korzyści

Zabieg Jet Peel Pro jest obecnie bardzo popularny i oferuje wiele korzyści. W przeciwieństwie do niektórych rodzajów peelingów chemicznych i innych inwazyjnych zabiegów peelingi strumieniowe są wystarczająco delikatne dla osób ze skórą wrażliwą lub z problemami skórnymi, takimi jak trądzik lub trądzik różowaty.

Leczenie Jet Peel Pro może pomóc w leczeniu trądziku i zapobieganiu mu poprzez głębokie oczyszczanie porów i złuszczanie skóry.

Jet Peel pro może zmniejszyć oznaki starzenia, takie jak zmarszczki lub uszkodzenia słoneczne. Podobnie jak w przypadku innych zabiegów, takich jak peelingi chemiczne, uważa się, że może to przynieść rezultaty poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny. Zabieg złuszcza skórę i pozostawia ją gładką i odświeżoną. Złuszczanie może pomóc w odblokowaniu porów, zmniejszeniu widoczności blizn i wyrównaniu kolorytu skóry.

Technologia peelingu strumieniowego może mieć również inne zastosowania medyczne niż leczenie skóry twarzy. Badania wykazują, że peelingi strumieniowe mogą skuteczniej dostarczać minoksydylu do skóry głowy u osób borykających się z łysieniem.

Skutki uboczne i środki ostrożności peelingu strumieniowego

Jet Peel Pro ma wiele zalet, pod warunkiem, że jest podawany prawidłowo i w bezpieczny sposób. Jak w przypadku każdego leczenia, istnieje możliwość wystąpienia działań niepożądanych. W rzadkich przypadkach Jet Peel Pro może powodować infekcję najgłębszej warstwy skóry (skóry właściwej).

Możliwym skutkiem ubocznym są krosty lub małe guzki wypełnione płynem. Nie przeprowadzono badań dotyczących częstości występowania tego efektu ubocznego.

Jak działa zabieg peelingu strumieniowego?

Zewnętrzna warstwa skóry nazywana jest naskórkiem, a głębsza warstwa to skóra właściwa. Skóra właściwa składa się głównie z kolagenu, który nadaje skórze strukturę i elastyczność. Utrata kolagenu jest jednym z czynników powodujących starzenie się skóry.

Peelingi strumieniowe wykorzystują strumień tlenu pod wysokim ciśnieniem, aby wniknąć w skórę właściwą, nasycając ją środkami czyszczącymi, składnikami odżywczymi i serum. Podczas zabiegu oczyszcza się skórę mieszaniną słonej wody i tlenu pod ciśnieniem. Następnie dostarcza się serum.