Konto walutowe – ile można oszczędzić posiadając takie?

abstract bank notes from different countries

Podczas wyjazdów za granicę dużą niedogodnością jest konieczność biegania po kantorach, zawyżone przeliczniki walutowe przy płaceniu kartą oraz wysokie prowizje przy wypłatach z bankomatów. Doskonałym rozwiązaniem tego problemu jest konto walutowe, które może być również świetnym sposobem na oszczędzanie pieniędzy. Jednak nieprzemyślane otwarcie rachunku walutowego może przynieść więcej szkody niż pożytku. Na co trzeba zwrócić uwagę i ile można zaoszczędzić?

Konta walutowe – co warto wiedzieć?

Decyzję o założeniu konta walutowego należy podjąć po rozważeniu kilku kwestii. Przede wszystkim trzeba się zastanowić, jak często konto będzie wykorzystywane i w jakiej walucie mają być prowadzone rozliczenia. Obecnie zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się konta w euro, których oferta jest najbardziej zróżnicowana. Nieco mniej popularne są konta w funtach, dolarach amerykańskich i frankach szwajcarskich. Możliwość rozliczeń w innych walutach jest mocno ograniczona, ponieważ tego typu konta oferuje niewiele instytucji. Założenie konta walutowego najczęściej jest bezpłatne, choć niektóre banki wymagają wpłacenia określonej kwoty początkowej.

Dlaczego warto korzystać z kantorów internetowych?  Kantory Internetowe znacznie ułatwiają wymianę walut, pozwalają dokonać szybkich i bezpiecznych transakcji. To rozwiązanie tanie, pozwalające sporo oszczędzić.

Założenie konta walutowego opłaca się zwłaszcza tym osobom, które dużo podróżują do krajów o wybranej walucie. Zdecydowanie najwygodniejsze jest konto w euro, z którego można korzystać w wielu państwach. Wówczas częste zakupy oraz transakcje nie powodują dodatkowych opłat związanych z przewalutowaniem. Konto walutowe opłaca się założyć także w przypadku częstego robienia zakupów na zagranicznych portalach internetowych. Osoby, które często posługują się zagraniczną walutą, mogą sporo zaoszczędzić dzięki dobrze wybranemu kontu walutowemu, ponieważ pozwala ono uniknąć niekorzystnych przeliczników i dodatkowych prowizji.

Konto walutowe jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą inwestować swoje pieniądze (sprawdź kurs funta w kantoronline.pl)