Zalety kupna mieszkania z rynku pierwotnego

Chcesz kupić mieszkanie? Nie wiesz co wybrać: rynek wtórny czy rynek pierwotny? Dowiedz się więcej o zaletach kupna mieszkania prosto od dewelopera.

Wybór lokalizacji

Jedną z najważniejszych zalet kupna mieszkania z rynku pierwotnego jest wybór lokalizacji. Możesz wybrać taką, która będzie dla Ciebie najbardziej odpowiednia. Rynek mieszkań jest w tej chwili tak rozbudowany, że znalezienie lokalu w wymarzonej lokalizacji nie powinno stanowić żadnego problemu. Ogromne zainteresowanie mieszkaniami sprawia, że coraz więcej deweloperów decyduje się na inwestycje nie tylko w centrum miasta – na obrzeżach miast także możemy znaleźć mieszkania deweloperskie. Wrocław oferuje naprawdę bogatą ofertę mikroapartamentów, kawalerek, a także mieszkań rodzinnych.

Wybór dewelopera i mieszkania

Kolejną zaletą jest możliwość wyboru nie tylko lokalizacji, ale także:

  • piętra,
  • metrażu,
  • liczby pokoi.

Jednym słowem: masz wpływ na wszystko. Możesz wybrać układ mieszkania, liczbę pokoi, dodatkowe przestrzenie (balkon, taras, ogródek), które sprostają Twoim wymaganiom. Przy wyborze mieszkania z rynku pierwotnego masz duże szanse, że znajdziesz lokal, który będzie najbardziej zbliżony do Twojego ideału.

Ochrona i rękojmia

Decydując się na zakup mieszkania z rynku pierwotnego jesteś chroniony ustawą deweloperską. Obowiązkiem każdego dewelopera jest udzielenie rękojmi na zakup mieszkania. Deweloper, od którego kupujemy lokal, powinien dostarczyć Ci prospekt informacyjny, w którym zawarte są wszelkie informacje dotyczące samego dewelopera, jego inwestycji, a także zakresu prac w konkretnym lokalu. Jeżeli przy odbiorze Twojego mieszkania bądź przez kolejne 5 lat od sprzedaży, zauważysz wady fizyczne możesz ubiegać się o ich usunięcie na koszt dewelopera.

Cena mieszkania i podatek

Bardzo dużo osób odrzuca mieszkania z rynku pierwotnego ze względu na długi czas oczekiwania, a także spory koszt. Biorąc jednak pod uwagę, że nowe mieszkanie jest doskonałą inwestycją kapitałową, a jego kupno nie wiąże się z zapłatą podatku od czynności cywilno-prawnych, cena wydaje się być rozsądna. Obecny rynek mieszkaniowy stwarza doskonałe warunki do tego, aby nowe mieszkanie stało się doskonałą inwestycją w przyszłość. Dodatkowo, przez długi czas nie będzie trzeba ponosić kosztów za eksploatację budynku – niskie opłaty na tak zwany fundusz remontowy. Ponadto, kupując mieszkanie od dewelopera, często możemy liczyć na uzyskanie rabatów np. na wykończenie lokalu.

Wpływ na wygląd mieszkania od samego początku

Kupując mieszkania od dewelopera najczęściej masz możliwość wyboru jego wykończenia. Możesz odebrać mieszkanie w stanie deweloperskim, czyli „surowym”, a także wykończone „pod klucz”. W obydwóch przypadkach od samego początku masz realny wpływ na wygląd Twojego nowego mieszkania. Kupno lokalu z rynku pierwotnego to okazja na zaprojektowanie własnego wnętrza i urządzenie go wedle własnego pomysłu.

Nowe budownictwo – nowoczesna technologia

Mieszkania na sprzedaż od dewelopera oparte są na nowoczesnych technologiach budowy. Oznacza to, że w nowym budynku możemy czuć się o wiele bezpieczniej ze względu na system zabezpieczeń takich jak na przykład monitoring. Dodatkowo udogodnienia takie jak podziemne parkingi, szerokie klatki schodowe, tarasy bądź ogródki poprawiają jakość i komfort życia.

Kupno mieszkania z rynku pierwotnego niesie za sobą możliwość stworzenia własnego wnętrza, które będzie spełniało wszystkie wymagania jego mieszkańców. Wybór lokalizacji, metrażu, liczby pokoi to luksus, który niewątpliwie wpłynie na późniejszy komfort mieszkania. Kupując mieszkanie z rynku pierwotnego możesz czuć się bezpiecznie nie tylko ze względu na nowoczesny system budowy i technologii, ale przede wszystkim na ochronę prawną wynikającą z ustawy deweloperskiej.