Czy wynajem podnośników koszowych jest drogi?

Podnośniki koszowe wykorzystywane są w wielu branżach. Na ich wynajem decydują się nie tylko różnego typu przedsiębiorstwa, ale również klienci prywatni. Zwyżki sprawdzają się podczas np. budowy hal przemysłowych, konserwacji budynków, mycia okien na wysokości, transporcie. Duża ilość zastosowań sprawiła, że wypożyczalnie maszyn budowlanych cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Istotne jest to, aby znaleźć możliwie najkorzystniejszą ofertę.

Koszt wynajmu zwyżki

Wynajem podnośników nożycowych nie musi być drogi. Wiele zależy od tego, jaka maszyna nas interesuje. Wynajem nowoczesnego i zaawansowanego technologicznie sprzętu jest zwykle nieco droższy. W pierwszej kolejności należy określić, jakie prace będziemy wykonywać. Na tej podstawie możemy określić optymalny udźwig, czy też wysięg maszyny. Jeśli nadal nie mamy pojęcia, jaki podnośnik spełni nasze oczekiwania, to powinniśmy poprosić o poradę fachowca. Obsługa wypożyczalni z pewności w sposób fachowy pomoże nam w doborze odpowiedniego sprzętu.
Jeśli chodzi o cenę wynajmu, to wszystko zależy od rodzaju i funkcjonalności zwyżki. Za dobę zapłacimy mniej więcej 250-300 zł, jednak dokładna cena zależy oczywiście od wypożyczalni. Wynajem długoterminowy zwykle opłaca się bardziej. Powinniśmy dowiedzieć się, czy dane przedsiębiorstwo oferuje w takiej sytuacji zniżki.

Wynajem czy zakup?

Zakup podnośnika koszowego to ogromna inwestycja. W większości przypadków kompletnie się ona nie opłaca. Dobrej jakości sprzęt renomowanej marki musi sporo kosztować. Jeśli wykorzystujemy go niemal codziennie, to zakup nam się zwróci. W przypadku, gdy ze zwyżki korzystamy sporadycznie, to są to utopione pieniądze. Po pierwsze ponosimy koszt jej magazynowania i konserwacji. Podnośniki koszowe wymagają regularnych przeglądów technicznych. W przypadku awarii jesteśmy zmuszeni do pokrycia kosztów naprawy. Utrzymanie podnośnika koszowego w dobrym stanie wcale nie kosztuje mało. Owszem, posiadamy sprzęt na własność, jednak za kilka lat będzie on przestarzały.