Zielona Góra – atrakcje, które warto zobaczyć

sindbad (8).jpg

Zielona Góra jest miastem pełnym niesamowitych atrakcji dla turystów. Są to atrakcje, które zaciekawią nie tylko dorosłych, ale także dzieci. Planując wycieczkę warto zastanowić się nad odwiedzeniem Zielonej Góry.

Zielona Góra atrakcje – Stare Miasto

Zielona Góra jest miastem o wielowiekowej historii. Stare Miasto, które znajduje się w centrum pochodzi z wieku XVI. Będąc w centrum koniecznie trzeba zobaczyć ruiny murów miejskich oraz obronną Wieżę Łaziebną. Uliczki Zielonej Góry to najczęściej kolorowe alejki, które wzbogacone są o małe figurki Bachusa – starożytnego boga wina. Figurki Bachusa są nieodłącznym elementem architektury Zielonej Góry i są jej wizytówką

Zielona Góra atrakcje – zabytkowe kościoły

W Zielonej Górze warto odwiedzić Kościół Matki Boskiej Częstochowskiej, który został wzniesiony w XVIII wieku. Ważnym punktem każdej mszy świętej w tym kościele jest odsłonięcie obrazu ukazującego Matkę Boską Częstochowską. Obraz ten jest bardzo podobny do tego, który wystawiany jest na Jasnej Górze. Obok kościoła Matki Boskiej Częstochowskiej mieści się pomnik patrona Zielonej Góry – Św. Urbana I. Święty jest także patronem winiarzy.

Zielona Góra atrakcje – liczne muzea

Zielona Góra słynie z licznych muzeów, które cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Będąc w tym mieście należy koniecznie odwiedzić Muzeum Ziemi Lubuskiej, gdzie można pogłębić swoją wiedzę o zabytkach ziem lubuskich, ich kulturze i tradycji. Bardzo interesującym punktem na mapie atrakcji w Zielonej Górze jest Muzeum Lalek. W Ochli natomiast, która znajduje się niedaleko Zielonej Góry, warto wstąpić do Muzeum Etnograficznego. Jest to ciekawy skansen o powierzchni 13 hektarów, na których zgromadzone są zabytkowe obiekty. Odwiedzając Zieloną Górę można podziwiać przepiękne krajobrazy. Miasto jest bowiem położone na wzgórzu. Turyści mogą podziwiać ciekawą panoramę miasta z kilku punktów widokowych.

Zielona Góra jest miastem, które warto odwiedzić nie tylko ze względu na piękne krajobrazy, ale także na wiele ciekawych zabytków.