Włosy do ramion – fryzury z grzywką, ombre, cieniowane

Włosy do ramion to jeden z trendów, które nigdy nie wyjdzie z mody. Uniwersalność tej fryzury jest w stanie przekonać każdą kobietę, która planuje zmienić nieco swój wygląd. Przy takiej długości włosa można stworzyć wiele fryzur, które będą pasowały do każdej urody kobiety. Obecnie włosy do ramion uważane są za cięcie niezwykle kobiece, które dodaje uroku i finezji. Zaletą takiej długość jest jej praktyczność oraz wygoda w codziennym układaniu i stylizowaniu, które nie wymaga dużego nakładu czasu.

Grzywka na bok czy na prosto?

Styliści przekonują, iż metod oraz sposobów na to, jak upiąć włosy do ramion jest naprawdę wiele. Nieco inaczej może wyglądać stylizowanie włosów krótszych, z których wyczarowanie pięknie wizualnie wyglądających fryzur może okazać się sporym wyzwaniem. Z tego też względu, optymalne cięcie do ramion jest po prostu bardziej korzystne i wygodniejsze. Świetnym uzupełnieniem takiej fryzury jest grzywka, która może być ścięta na skos bądź na prosto. Grzywka zaczesana na bok wizualnie obniża czoło oraz wyszczupla okrągłe policzki. Nieocenionym atutem grzywki na bok jest jej właściwość niwelowania dysproporcji żuchwy. Grzywka ścięta na prosto będzie pasować do nieco pociągłej buzi. Włosy do ramion z grzywką pozwalają utrzymać na głowie tzw artystyczny nieład, który wygląda nieco niesfornie aczkolwiek kobieco. Takie ułożenie pozwala na zaoszczędzenie czasu podczas porannej stylizacji.

Zalety cieniowania

Fryzury do ramion mają to do siebie, że pozwalają na eksperymentowanie. Jednym z takich zabiegów może być cieniowanie, którego zadaniem jest nadanie lekkości włosów. Cieniowanie włosów zalecane jest wszystkim paniom, których włosy są nieco rzadsze, z tego względu iż dodaje to nieco obojętności. Kolejną zaletą jest wizualne retuszowanie wystających kości policzkowych czy zbyt szerokiej żuchwy. Takie cięcie świetnie sprawdzi się dla włosów zniszczonych, z tendencją do rozdwajania się końcówek. Ponadto cieniowanie może odbyć się zarówno na włosach prostych jak kręconych. Cieniowanie włosów do świetna okazja to odświeżenia fryzury.

Włosy do ramion – ombre

Włosy obcięte do ramion oraz ich cieniowanie może zostać wzmocnione jakże popularnym w ostatnich sezonach efektem ombre. Koloryzacja ombre, na czym ona polega? Jest to zabieg, który opiera się na stopniowaniu jakiegoś koloru, z reguły jest to blond, który cieszy się największą popularnością. Warto jednak podkreślić, iż zabieg ten będzie wyglądał dobrze tylko wtedy, gdy struktura włosa będzie zdrowa, a końcówki włosów zadbane. Ombre cechuje się znaczną różnicą w kolorze u nasady a na końcach. Rozjaśnianie widoczne jest na całej szerokości włosów. Koloryzacja jest bardzo efektowna. Rozjaśnione włosy dodają blasku i rozświetlają twarz. Efekt odmłodzenia jest tu gwarantowany! Warto jednak pamiętać, że o włosy po koloryzacji trzeba szczególnie dbać i je pielęgnować.

Panie, które zachęcone cięciem włosa do ramion oraz zabiegiem koloryzacji ombre, zapraszam do zapoznania się z portalem Moment.pl, poprzez który możliwa jest rezerwacja terminu w wybranym przez siebie salonie fryzjerskim i skorzystaniu z usług.