Rekondycjonowany sprzęt medyczny. Co należy o nim wiedzieć?

Coraz częściej w sprzedaży oferowany jest tzw. rekondycjonowany sprzęt medyczny. Są to aparaty, które przeszły kompleksowy przegląd techniczny, liczne testy i modernizację, po czym trafiły do sprzedaży jako 100 proc. sprawny sprzęt – często tańszy od nowego nawet o 70 proc. Co warto wiedzieć o sprzęcie rekondycjonowanym?

Sprzęt USG służy do wykonywania badań diagnostycznych. Ultrasonograf – wykorzystując zjawisko odbicia fal ultradźwiękowych od badanych narządów – umożliwia rozróżnienie na obrazie poszczególnych struktur. Dzięki temu aparaty USG pozwalają na uwidocznienie narządów wewnętrznych i ich ewentualnych zmian patologicznych wskutek czego lekarz może wykryć chorobowe zmiany w narządach wewnętrznych nawet w bardzo wczesnej fazie.

Sprzęt USG szeroko stosowany w diagnostyce

Badanie USG znajduje zastosowanie w wielu obszarach medycyny. Stosowane jest m.in. w neurologii, kardiologii, ginekologii i okulistyce. Podczas badania można ocenić m.in. stan wątroby, nerek i trzustki, a także pęcherza i macicy. Wykonywane są także USG ścięgien, stawów, serca i płodu.

Z uwagi na swoją powszechność i szerokie zastosowanie, na popularności zyskują także aparaty do wykonywania badania USG, a – w ślad za nimi – tzw. rekondycjonowane USG. Czym ono jest?

Rekondycjonowany sprzęt z gwarancją i nowym oprogramowaniem

Sprzęt USG – zanim zostaje poddany gruntownemu odnowieniu – najpierw przechodzi rygorystyczną selekcję. Gdy przejdzie ten etap, poddawany jest modernizacji i licznym testom jakościowym.

Sprzęt przechodzi wówczas testy komponentów. Wymienia się uszkodzone lub przestarzałe części, instaluje się najnowsze wersje oprogramowania, dokonuje konfiguracji systemu dostosowanego do potrzeb klienta, a także czyści się go i poddaje testom wydajności.

Następnie trafia on do sprzedaży jako w 100 proc. sprawny. Co więcej, otrzymuje także gwarancję, a jego nowy właściciel – wsparcie techniczne i dostęp do najnowszych funkcji i aplikacji.

Rekondycjonowany sprzęt medyczny stanowi racjonalny wybór m.in. dla tych, którzy chcą zaoszczędzić na kupnie nowego aparatu. Wyposażenie każdej placówki medycznej niesie za sobą duże koszty. Oferta odnowionego, rekondycjonowanego sprzętu bywa zaś idealną okazją do tego, by w atrakcyjnej cenie zakupić w 100 proc. sprawny, objęty gwarancją i obsługą serwisową sprzęt. Nic dziwnego, że z takich oferty coraz częściej korzystają m.in. prywatne gabinety lekarskie i rehabilitacyjne! Sprawdź dostępne aparaty na stronie Philips Healthcare www.philips.pl/healthcare/resources/landing/diamond-select