Rejestracja czasu pracy – zalety systemu RCP

Niektórzy mają w zwyczaju trzymać się tych bardziej tradycyjnych rozwiązań, gdy chodzi o prowadzenie biznesu. Tak jest na przykład z rejestracją czasu pracy. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ nowoczesne narzędzia sprawiają, że zarządzanie firmą i ludźmi jest po prostu łatwiejsze. Dlaczego tak jest?

Pełna automatyzacja

Wiele firm dąży do jak największej automatyzacji wykonywanych zadań. Dzięki temu można niezbędne czynności robić szybciej, a przy tym ryzyko pomyłki jest po prostu mniejsze. Należy wiedzieć, że ułatwienia, o których tutaj mowa są również możliwe, gdy chodzi o ewidencję czasu pracy. Dzięki inewi.pl kwestie związane z zatrudnianiem pracowników, czyli między innymi rejestracja czasu pracy, grafiki, czy zarządzanie urlopami są łatwiejsze do koordynowania. Co więcej, system ten współgra z popularnymi programami kadrowo-płacowymi, dzięki czemu uzyskuje się jednolite środowisko pracy z elektronicznymi danymi, którymi można łatwo operować.

Więcej szczegółów

Wspomniane informacje są niezbędne do prawidłowego zarządzania kadrami. System, o którym tutaj mowa umożliwia uzyskanie bardziej szczegółowych danych, które można pobrać w formie wygodnego raportu na przykład pod kątem konkretnego pracownika. W ten sposób szybko da się ocenić efektywność pracy danej osoby, ponieważ aplikacja monitoruje choćby spóźnienia, czy zlicza czas spędzony na przerwach.

Dokumentacja zgodna z Kodeksem Pracy

Nowoczesne narzędzie umożliwia wygenerowanie ważnej dokumentacji, o którą musi zadbać pracodawca zatrudniający pracowników. Chodzi o kartę ewidencji czasu pracy, której cyfrowy odpowiednik zawiera wszystkie niezbędne informacje. Kolejną sprawą jest tworzenie grafików. Czynność ta w swej tradycyjnej formie jest dość zajmująca, a do tego łatwo tutaj o pomyłkę. Z pomocą przychodzi inEwi, w którym przygotować można grafik zgodny z Prawem Pracy. To oznacza, że zachowane są w nim na przykład konieczne przerwy między jedną a drugą zmianą, czy też normy godzinowe na przestrzeni tygodnia bądź miesiąca. Mając dużą liczbę pracowników, sprawdzanie wszystkiego samodzielnie jest sporym wyzwaniem.

Powyższe kwestie powinny zainteresować osoby, które zastanawiają się nad tym, czy wprowadzić taki system do swojej firmy. Na pewno wielu przedsiębiorcom, którzy przyzwyczajeni są do tradycyjnych rozwiązań, taka decyzja nie przyjdzie łatwo. Jednak późniejszy komfort wynikający z korzystania z aplikacji zrekompensuje wcześniejszy stres. Z pewnością warto też zapoznać się z artykułami, które ten temat przedstawiają nieco szerzej. Wiele osób może także zainteresować jeszcze inne zagadnienie, a mianowicie reklamacja towaru i prawa konsumenta z tym związane.