Jak ukryć mankamenty sylwetki w stroju formalnym?

Nie każda kobieta ma figurę modelki, podobnie jak nie każdy mężczyzna ma sylwetkę modela, co wcale nie oznacza, że w ubraniach nie można wyglądać dobrze, mając nawet swoiste mankamenty i nadprogramowe kilogramy. Jednak Panie, aby wejść w swoją wymarzoną sukienkę są w stanie zrobić naprawdę wiele, choćby założyć gorset, czy ściągającą i bardzo niewygodną bieliznę. Jednak Panowie zazwyczaj nie są skłonni do takich poświęceń i na sugestię o założeniu bielizny wyszczuplającej większość pewnie zareagowałoby salwą gromkiego śmiechu. Na szczęście poprzez pewne triki można ukryć mankamenty sylwetki. W dzisiejszym poradniku podpowiemy Wam jak to zrobić. Dowiecie się również, dlaczego koszula męska regular fit jest absolutnym must have.

Jak optycznie wyszczuplić sylwetkę – bo wybór koszuli ma znaczenie

Jeżeli chcemy ukryć mankamenty sylwetki np. wystający brzuch to niekoniecznie musimy nosić np. podkoszulkę wyszczuplającą, która niewątpliwie do wygodnych nie należy. Zdecydowanie lepiej znaleźć odpowiednią koszulę, która wyszczupli sylwetkę, a przy okazji będzie się doskonale prezentować. Otóż tutaj największe znaczenie ma krój koszuli. Najlepiej wybrać modne koszule męskie regular fit, które pasują zarówno na szczupłych mężczyzn, jak i tych tęższych. Takie modele nie mają wcięcia w talii, zatem gładko leżą na ciele. Dzięki temu, że taka koszula nie posiada żadnych przeszyć, czy też zwężeń, podkreśla linię ramion i optycznie wysmukla sylwetkę. Warto oczywiście pamiętać, aby dobrać odpowiedni rozmiar, który oczywiście nie może być ani za duży, ani też za mały. Wisząca koszula jeszcze bardziej uwydatnia mankamenty, z kolei krój zbyt dopasowany i rozpinające się guziki wyglądają zwyczajnie źle. Zatem koszula męska regular fit to najlepszy wybór. Również koniecznie należy zwrócić uwagę na kolor. Oczywiście modele w kolorze czarnym doskonale się sprawdzą, jednak nie pasują do każdej okazji, stad zdecydowanie lepszym wyborem są koszule w kolorze białym. Należy też unikać mocny kolorów, np. różu, czy fioletu, które podkreślają mankamenty sylwetki.

Kamizelka też pomoże

Jeszcze kilkanaście dekad temu trudno było znaleźć dżentelmena, który nie nosił kamizelki. Przez kolejne lata była ona zapomniana i przeszła niemal do lamusa, a obecnie znowu wraca do łask. Poza jej elegancją, zaletą noszenia jest fakt, że dzięki niej można optycznie wysmuklić sylwetkę. Otóż na samym początku koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jej dekolt. Tutaj jedynym słusznym wyborem są kamizelki z dekoltem w V, które doskonale komponują się koszulą męską regular fit. Oczywiście należy pamiętać również o odpowiednim rozmiarze, ale dzięki regulacji z tyłu można sprawić, że kamizelka będzie świetnie leżeć, a jednocześnie nie będzie uciskać ciała i powodować podwójnej oponki.

Krawat i jego długość mają znaczenie

Do stroju formalnego konieczne jest założenia krawatu. Oczywiście poza dopełnieniem stylizacji może on dodatkowo optycznie wyszczuplić sylwetkę. Zatem przy wyborze nie koniecznie kierujemy się jego oryginalnością, stąd krawaty w rybki, czy kotki są absolutnie zabronione, podobnie jak groszki. W takiej sytuacji słusznym wyborem może być krawat w pionowe linie, dzięki którym sylwetka nabierze odpowiednich proporcji. Można też wybrać krawat w kolorze czarnym, który tak naprawdę jest najbardziej uniwersalny. Ale poza kolorem istotne znaczenie ma też jego długość. Krawat powinien sięgać do paska spodni. Absolutnie nie może kończyć się przed pępkiem. Dużą rolę odgrywa jego szerokość. Tutaj najlepiej zachować umiar. Zatem krawaty o szerokości 10 cm są złym wyborem, podobnie jak śledziki, natomiast dobrym wyborem jest krawat o szerokości 6,5 cm.

Pasek trzeba mieć!

Warto wiedzieć, że obowiązkowym elementem stroju formalnego jest pasek. Ta zasada nie obowiązuje jedynie w smokingach. Ale pasek poza swoją oczywistą rolą może też ukryć mankamenty sylwetki. Otóż oczywiście pasek powinien być wysokiej jakości, najlepiej ze skóry naturalnej. Ważna jest też klamra, która nie powinna być zbyt duża. Najlepiej postawić na prostokątną klamrę. Aby optycznie wyszczuplić brzuch, wystarczy tylko pewien trik. Należy zapiąć pasek o jedną dziurkę ciaśniej. W ten sposób można odjąć sobie parę centymetrów w pasie.

Jest wiele sposobów, aby kryć mankamenty sylwetki w stroju formalnym. Warto jednak postawić na odpowiednie ubrania, gdzie modne koszule męskie regular fit są najważniejsze. Oczywiście również dodatki odgrywają rolę. Swoistą kropką nad „i” są spinki do mankietów o podłużnym kształcie, które również odwracają uwagę od mankamentów sylwetki.