Nowe trendy żywieniowe a polski rynek vendingowy

W Polsce na jeden automat z przekąskami przypada około 900 osób. Choć wciąż daleko nam do rozwiniętych krajów europejskich i azjatyckich, polski rynek vendingowy w ostatnich latach rozwija się bardzo dynamicznie. Według szacunków Euromonitor International jego wartość może sięgać już ponad 470 milionów złotych. Jak na polski rynek vendingowy wpłynęły nowe trendy żywieniowe?

Kto najczęściej sięga po przekąski z automatów?

Popularność automatów vendingowych rośnie wraz ze zmianą trybu życia. Współcześni, zabiegani, konsumenci oczekują produktów, które będą przede wszystkim łatwo dostępne – w drodze do pracy, szkoły, na pociąg czy lotnisko.

Od kilku lat można zaobserwować zmianę nastawienia wśród konsumentów: zdrowe i pełnowartościowe produkty przestały być traktowane jak towar luksusowy. Wśród producentów wysokiej jakości przekąsek do automatów vendingowych wyróżnia się firma Bakalland – lider na rynku bakalii w Polsce. Produkty typu „on-the-go” wpisują się w najnowsze trendy żywieniowe. Nie tylko błyskawicznie zaspokajają głód, ale także są smaczne i dostarczają niezbędnych składników odżywczych.

Współcześni konsumenci, często nie mając czasu na przygotowanie pełnowartościowych posiłków, chętnie sięgają po produkty z automatów vendingowych dostępne w wygodnych i praktycznych opakowaniach. Chrupiące musli z mlekiem lub jogurtem to sposób na szybki lunch do szkoły czy pracy. Orzechy, ziarna i suszone owoce to smaczny i pożywny dodatek do owsianek, wrapów, surówek i sałatek. Z kolei batony zbożowe to doskonała przekąska w podróży – Bakalland oferuje produkty w smakach, które przypadną do gustu młodszym i starszym konsumentom.

Zamawianie produktów do automatów vendingowych online – szybko i wygodnie

Marka Bakalland przygotowała nowości produktowe dla operatorów vendingowych: migdały, nerkowce i blanszowane orzechy laskowe, których gramatura została dostosowana do maszyn vendingowych, a zamówienie możecie złożyć na stronie ebakalland.pl/vending.html. Przekąski w wygodnych i praktycznych opakowaniach można zamówić na platformie ebakalland.pl. Klienci po zarejestrowaniu otrzymują pełny dostęp do swojego zamówienia i e-faktury. Internetowa platforma oferuje szeroki wybór produktów: od batonów zbożowych po chrupiące musli, suszone owoce, orzechy, kisiele i klasyczne mieszanki studenckie.