Mobilne wakacje, czyli wypoczynek w drodze

fotolia.com, 133543427 | Autor: oneinchpunch

Kiedy próbowaliśmy już wypoczynku na wycieczce, na wczasach nad morzem i chodząc po górach, często chcemy zrobić coś innego. A może by tak wybrać się w podróż, której nie zaplanujemy w stu procentach i która będzie obfitowała w nowe wrażenia i doświadczenia? Coraz więcej z nas korzysta z łatwej do obsługi nawigacji i okazji noclegowych w różnych częściach świata i w ten sposób spędza swoje wakacje. Zobaczcie, dlaczego warto zwiedzać na własną rękę i zmienić nieco tryb odpoczynku.

Spontaniczne wakacje

Wybierając się na wakacje w trybie indywidualnym, czyli nie jako część zorganizowanej wycieczki, dajemy sobie całkowitą wolność decydowania i zmieniania planów na każdym etapie podróży. Możemy zwiedzać dokładnie tyle, ile chcemy, eksplorować nowe miejsca bez limitu czasowego i zmieniać zdanie w dowolnej chwili. Tę dowolność daje nam także sposób poruszania się w danym miejscu. Coraz popularniejszy podczas wakacji staje się wynajem aut. Punkty wynajmu znajdują się przy lotniskach oraz w kluczowych miejscach dużych miast i nie tylko. Często możemy wypożyczyć samochód już na etapie rezerwacji lotu, ale również po wylądowaniu. Mamy wówczas do dyspozycji różnorodne samochody w różnych cenach.

W ten sposób nie tracimy czasu na czekanie na przystankach i dworcach i możemy dostać się na parkingi obiektów, które chcemy zobaczyć bez konieczności pokonywania dodatkowych odległości od najbliższych przystanków. Poruszając się wypożyczonym samochodem możemy zatrzymać się w dowolnym momencie i zobaczyć przez przypadek napotkane miejsce.

Dla wielbicieli przygód

Bez robienia uprzednich planów mamy także większą dowolność w wybieraniu miejsc na noclegi i możemy bez problemu znaleźć zakwaterowanie nawet tego samego dnia. Co więcej, szukając noclegu w tym samym dniu możemy zapłacić znacznie mniej niż rezerwując go z wyprzedzeniem. Im większe miasto, tym możliwości jest więcej i różnorodność cenowa też się zwiększa.

Wakacje w drodze to świetny wariant dla tych, którzy lubią przygody, spontaniczne wypady, poznawanie nowych ludzi i nowe wrażenia każdego dnia. Wielu z nas na co dzień wypoczywa na kanapie czy w pobliskim parku, włócząc się lub wygodnie leżąc. Jednak przychodzi taki moment, kiedy chcemy potraktować wypoczynek trochę inaczej, jak formę otworzenia się na świat, wyrwania z dobrze znanego miejsca i spraw. Wakacje w podróży oznaczają, że możemy próbować zupełnie nowych rzeczy, znaleźć się w nieznanych miejscach i radzić sobie w nowych sytuacjach. Taka forma wypoczynku często rozbudza nas z codziennego marazmu, przypomina o tym, co zawsze chcieliśmy i planowaliśmy zrobić, ale wciąż to przekładaliśmy.

Objazdowy wypoczynek to świetny pomysł na wakacje zarówno dla osób lubiących podróżować w pojedynkę, jak i dla grup znajomych, rodzin czy par. Wspólne pomysły i dzielenie się wrażeniami podczas podróży daje dużo radości i prowadzi do doświadczeń, których możemy nie zdobyć, przebywając w jednym miejscu przez tydzień lub dwa podczas naszego urlopu. No to w drogę!