Sprawdzone sposoby na ładny zapach w toalecie

Czysta i wydezynfekowana muszla klozetowa to klucz do uzyskania neutralnego zapachu w toalecie. W utrzymaniu trwałej świeżości i przyjemnej woni w ubikacji pomogą również gotowe pachnące środki, jak: odświeżacz powietrza w sprayu, elektryczny lub żelowy, świeczki zapachowe, kadzidełka, specjalny neutralizator zapachu bądź wonna kostka do WC.

Regularne sprzątanie

Urządzenia sanitarne oraz armatura szybko się brudzą, dlatego należy o nie zadbać, stosując odpowiednie środki czyszczące, takie jak: żele dezynfekujące oraz płyny lub pianki do mycia powierzchni łazienkowych. Regularne sprzątanie toalety i otoczenia wokół niej, zapewni świeży zapach czystości w pomieszczeniu. Aby zapewnić łazience przyjemną woń, warto regularnie odświeżać i udrożnić odpływ WC oraz zlewu, które są często źródłem nieprzyjemnego zapachu w toalecie. Do odświeżania i jednoczesnego dbania o czystość muszli klozetowej, sprawdzają się kostki do WC, które w momencie spłukiwania wody, dezynfekują toaletę, a jednocześnie uwalniają świeży zapach, cytrusów, lasu czy morskiej bryzy.

Odświeżacz powietrza

Do najpopularniejszych gotowych środków na przyjemną woń w ubikacji należą odświeżacze powietrza w sprayu. Marka Air Wick oferuje bogaty wybór produktów o różnorodnych zapachach, np.: owoców cytrusowych, kwiatów bawełny, wanilii, pieczonej gruszki, cynamonowych ciasteczek czy lasu iglastego.  Odświeżacze dostępne są w postaci rozpylanej w powietrzu mgiełki, żelu czy elektrycznego wkładu do gniazdka, który zapewnia ładny zapach w pomieszczeniu przez ponad 75 dni.

Świece zapachowe, kadzidełka, drewniane patyczki  

Do odświeżania powietrza w toalecie można użyć świec zapachowych lub kadzidełek. Po rozpaleniu produktów w małym pomieszczeniu, ich zapach będzie się utrzymywać jeszcze przez kilka godzin. Świeczki zapachowe dostępne są w klasycznych i bardziej oryginalnych kompozycjach zapachowych, np.: jabłka z cynamonem, korzennej jeżyny z żurawiną, herbaty z aloesem czy egzotycznych owoców. W toalecie można również zastosować drewniane patyczki, które umieszcza się w fiolce z zapachem, który poprzez drewno powoli uwalnia się i rozprzestrzenia po pomieszczeniu.

Neutralizator zapachu

Neutralizator zapachu w postaci dyskretnego klipu, zawiesza się na zewnątrz muszli klozetowej. Specjalne zawieszki skutecznie usuwają nawet bardzo intensywny fetor, a ich niewielkie rozmiary powodują, że są praktycznie niezauważalne po wejściu do toalety. Neutralizatory zapachu do WC dostępne są, zarówno w różnych zapachach, jak i kolorach, a także przezroczyste.