Poznaj sekrety liposukcji laserowej

Liposukcja laserowa, nazywa też ultradźwiękową, jest zabiegiem, dzięki któremu z łatwością możemy pozbyć się tkanki tłuszczowej z tych miejsc, w których pojawia się ona w nadmiarze. Najczęściej dotyczy to brzucha, ud i tak zwanych „boczków”. Czas więc zadać sobie pytanie o to, co warto wiedzieć o tym zabiegu.

Specyfika liposukcji laserowej

Mówiąc o liposukcji laserowej mamy na myśli zabieg stosunkowo młody, wykonywany dopiero od niedawna. Nie da się jednak ukryć, że już dziś wzbudza duże zaciekawienie. Tym, co przemawia za zainteresowaniem się nim wydaje się być przede wszystkim jego szybkie działanie. Zabieg nie wymaga poświęcania mu długiego czasu, jest bezbolesny, a jeśli pacjent zmaga się ze znaczną wiotkością skóry, jednym z elementów liposukcji laserowej może być również jej napinanie.Liposukcja z wykorzystaniem lasera jest zalecana przede wszystkim jako sposób na modelowanie ciała. Podobnie, jak klasyczny zabieg tego rodzaju, może odsysać tłuszcz, nie następuje to jednak na aż tak dużą skalę. W zamian otrzymujemy jednak rozwiązanie, na które możemy zdecydować się niemal spontanicznie, bez obaw o długi czas rekonwalescencji i wysokie ryzyko pojawienia się skutków ubocznych.

Dlaczego zabieg jest tak chętnie wybierany?

Zainteresowanie, jakim cieszy się Liposukcja laserowa jest wypadkową co najmniej kilku czynników. Osoby zainteresowane nią doceniają zdecydowanie mniejszą bolesności niż w przypadku klasycznej liposukcji, brak krwawienia i o wiele krótszą rekonwalescencję. Mocnym argumentem przemawiającym za zainteresowaniem się tym zabiegiem są także doskonałe efekty oraz szeroki zakres oddziaływania. Liposukcję można przeprowadzić nie tylko w odniesieniu do brzucha i ud, ale również w przypadku bioder, boków pleców, a nawet okolic pod kolanami.Nie da się ukryć, że za liposukcją w jej laserowej odsłonie przemawiają także koszty zabiegu. Są one bez porównania niższe niż te, z którymi należy liczyć się w przypadku klasycznego odsysania tłuszczu. Nic zatem dziwnego, że podjęcie decyzji o zapisaniu się na zabieg nie jest aż tak trudne.