Męski zegarek na co dzień – jak wybrać?

Prawdziwy gentelman nie wyjdzie z domu bez zegarka. Również panowie preferujący mniej formalny styl ubierania korzystają z tego urządzenia. Jak wybrać odpowiedni zegarek na co dzień?

Funkcje zegarka a styl ubierania się

Wiadomym jest, że podstawową funkcją zegarka jest wskazywanie godziny. Dziś jednak zegarek służy również wielu innym celom, m.in. odmierzaniu czasu podczas treningu czy też po prostu zdobieniu ręki. W zależności od tego, jaka funkcja jest dla ciebie najważniejsza, musisz zwrócić uwagę na inne czynniki.

Zegarek „na co dzień” powinien również odpowiadać naszemu standardowemu stylowi ubierania się. Jeżeli jesteś typem sportsmena, nie wybierzesz eleganckiego zegarka na bransolecie. I odwrotnie – jeśli nosisz koszule i krawaty, do twoich ubrań nie będzie pasował sportowy zegarek.

Zegarek dla tradycjonalisty

Jeżeli zegarek ma służyć jako forma biżuterii, musi przede wszystkim ci się podobać wizualnie. Wybór pomiędzy bransoletą a paskiem to kwestia tego, co lepiej leży ci na ręce. Gustów jest tak wiele jak ludzi – warto jednak zastosować się do podstawowych zasad doboru zegarka.

  • Wielkość tarczy powinna być dopasowana do szerokości nadgarstka; zegarek nie powinien wyglądać na miniaturowy, ale też nie powinien wystawać poza rękę!
  • Za bardziej eleganckie uznawane są modele o okrągłej tarczy.
  • Pasek powinien być wykonany z dobrej jakości skóry, natomiast bransoleta ze stali lub tytanu.

Zegarek dla sportowca

Sportowcy częściej niż inni używają zegarków do odmierzania czasu, np. pomiędzy kolejnymi seriami ćwiczeń czy do kontroli długości treningów. W ich przypadku sprawdzają się więc modele z wbudowanymi stoperami oraz z wyższą wodoszczelnością.

Dla sportowca lepszym wyborem będzie też bransoleta z tworzyw sztucznych, niewchłaniających wody i potu. Przed zakupem koniecznie trzeba sprawdzić, czy godzina jest czytelna – w analogicznych zegarkach czy wskazówki są czytelne, a w elektronicznych czy jakość kontrastu jest zadowalająca.

Zarówno dla tradycjonalistów, jak i sportowców polecamy zegarki SWISS – w bogatej ofercie renomowanego producenta znajdują się modele idealne dla każdego mężczyzny.