Jak wziąć pożyczkę prowadząc działalność gospodarczą?

Nie tylko klienci indywidualni potrzebują pożyczek. Również firmy czasami potrzebują natychmiastowego zastrzyku gotówki. W takich sytuacjach należy pamiętać, że bank nie jest jedyną instytucją, która posiada pieniądze i jest gotowa udzielić zobowiązania. Gotówkę proponują również parabanki, a pożyczanie od nich jest dużo prostsze i szybsze niż w bankach.

Łatwo, prosto i przyjemnie

Największą zaletą parabanków jest to, że można zaciągną zobowiązanie, nie ruszając się z domowego fotela. Pożyczki online skierowane dla firm na przykład na https://www.raktomat.pl/dla-firm są bardzo szybkie i proste w uzyskaniu. Wynika to między innymi z faktu, że w przeciwieństwie do banków, zaciągnięcie pożyczki w instytucjach pozabankowych nie wymaga zbyt dużej ilości formalności. Na zaświadczenia z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub Urzędu Skarbowego można czekać nawet przez kilka dni, podczas kiedy parabanki nie wymagają tego typu dokumentów, dzięki czemu środki już następnego dnia mogą znaleźć się na koncie. Dodatkowo instytucje pozabankowe są bardzo elastyczne w kwestii ofert – to przedsiębiorca, jako przedstawiciel firmy podaje we wniosku, jakiej kwoty i na jaki okres potrzebuje. Cała dokumentacja jest od razu dostępna, dzięki czemu można w spokoju przeczytać i zapoznać się ze wszystkimi warunkami i konsekwencjami danego zobowiązania.

Dla kogo?

Warto mieć na uwadze, że pożyczki pozabankowe obwarowane są zazwyczaj wyższymi kosztami dodatkowymi. RRSO znajduje się często na dosyć wysokim poziomie, w zależności od pożyczki, terminu jej spłaty oraz sytuacji finansowej firmy. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy pieniądze potrzebne są natychmiast i w takich właśnie przypadkach parabanki są najlepszym rozwiązaniem.

Przy zaciąganiu zobowiązania należy mieć na uwadze, że pożyczone pieniądze muszą być wykorzystane na wydatki związane z firmą, obejmują one jednak bardzo szeroki zakres.