Dlaczego warto spacerować po Warszawie?

Poznawanie Warszawy z perspektywy piechura to jeden z najlepszych sposobów na zagłębienie się w tkankę miasta. Osoby spoza stolicy, które chcą ją poznać, nie powinny sobie odmawiać pieszych wycieczek. Naprawdę warto poświęcić na nie trochę czasu. Oprócz punktów obowiązkowych, takich jak Łazienki Królewskie, Rynek Starego Miasta czy Krakowskie Przedmieście, jest jeszcze mnóstwo miejsc, które zasługują na spacerową eksplorację.

Wycieczka do stolicy

Wyjazd do wielkiego miasta, żeby po nim pospacerować to znakomity pomysł, wcześniej trzeba jednak zarezerwować nocleg. Jedne z ciekawszych miejsc, które trzeba poznać w pierwszej kolejności znajdują się w Śródmieściu. Apartamenty w Warszawie usytuowane w ścisłym centrum miasta będą zdecydowanie najlepszym wyborem.

Łazienki Królewskie

Miejscem, które każdy odwiedzający Warszawę powinien zobaczyć, są Łazienki Królewskie. Znajdują się tu wspaniałe klasycystyczne budowle, można spacerować po czterech pięknych ogrodach (Królewskim, Chińskim, Modernistycznym i Romantyczny) zwiedzać muzea, oglądać rzeźby, m.in. na świeżym powietrzu lub odpocząć w Starej Oranżerii. Warto również obejrzeć pomnik Fryderyka Chopina (znajduje się w centralnej części Ogrodu Modernistycznego) oraz chińską pagodę w Ogrodzie Chińskim.

Muzyczne ławki i selfie z Chopinem

Spacerując Krakowskim Przedmieściem, warto zrobić sobie kilka przystanków na posłuchanie utworów Chopina i zrobienie sobie z nim zdjęcia.Multimedialne ławki, które są rozstawione nieopodal ważnych w życiu kompozytora miejsc to ciekawe miejsce do odpoczynku, a po wciśnięciu znajdującego się na ławce guzika zaczyna grać muzyka. Ponadto po ściągnięciu na telefon aplikacji Selfie with Chopin można sobie zrobić zdjęcie z tym wybitnym artystą.

Plac Grzybowski

Plac Grzybowski to miejsce, które znakomicie łączy architekturę nowoczesnej Warszawy z tą zabytkową. Trójkątny skwer w centrum stolicy pełny jest pięknych klombów, krętych alejek i ławek. Spacerując po nim można podziwiać drapacze chmur, które zdecydowanie najlepiej prezentują się po zmroku.

Hejnał pod Zygmuntem

Na Placu Zamkowym najlepiej pojawić się tuż przed godziną 11:15, ponieważ dokładnie wtedy na wieży Zamku Królewskiego grany jest hejnał. Dlaczego 11:15? Ponieważ dokładnie o tej porze na tarczy zamkowego zegara stanęły wskazówki, gdy Warszawa była bombardowana w czasie II wojny światowej.

Wspaniały pokaz wody i światła w pobliżu Starówki

Nieopodal Barbakanu i Starego Miasta jest Multimedialny Park Fontann. To szczególnie ciekawe miejsce do zobaczenia w czasie przechadzki po Warszawie. W okresie wiosenno-jesiennym znajdujące się tutaj fontanny rozbłyskują mieniącym się światłem, który jest zespolony z tryskającą wodą. Zimą natomiast pokaz polega wyłącznie na ledowych inscenizacjach. Można usiąść wygodnie na ławce i odpocząć albo urządzić sobie mały piknik. Godziny pokazów są ściśle określone, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się, kiedy danego dnia można je oglądać.