Usługi transportowe i dojazd do lotniska Balice pod Krakowem

Międzynarodowy Port Lotniczy im. Jana Pawła II w Balicach znajduje się w odległości nieco ponad 10 km od samego Krakowa. Dojechać do lotniska można różnymi środkami transportu. Sprawdźmy, jak najłatwiej dostać się do Balic i jakie usługi transportowe zapewnia samo lotnisko?

Dojazd do lotniska

Od 2006 roku istnieje wygodne połączenie na trasie: lotnisko – centrum Krakowa. Podróż szynobusem ze stacji Kraków Główny do portu lotniczego trwa zaledwie kilkanaście minut. Obsługą drogi zajmują się Koleje Małopolskie, a po torach mkną pojazdy Pesa Acatus Plus.

Kolej nie jest jedyną możliwością dojazdu do portu lotniczego Kraków Airport. Można skorzystać z połączeń autobusowych, które zapewnia Komunikacja Miejska w Krakowie. Z portu lotniczego Kraków-Balice można dojechać do miasta liniami aglomeracyjnymi 252, 208 i 209 oraz nocną 902. Kursują też autobusy dalekobieżne: RegioJet, Neobus oraz Tiger Express w kooperacji z Leo Express.

Wielu podróżnych przyjeżdża do Balic własnym samochodem. W bezpośrednim sąsiedztwie portu lotniczego przebiega autostrada A4 wraz z drogą ekspresową S7 na odcinku obwodnicy Krakowa. Dojazd do lotniska umożliwia też droga wojewódzka nr 774.

Usługi portu lotniczego Balice

Airport Kraków w Balicach oddaje do dyspozycji podróżnych obszerny, publiczny parking dla samochodów osobowych. Mieści się on bezpośrednio przy terminalu pasażerskim, co gwarantuje wygodę kierowcom korzystającym z lotniska. Ile kosztuje parking Balice? Cena uzależniona jest od okresu, w którym samochód będzie zaparkowany. Wystarczy wejść na stronę http://interparkingbalice.pl/, aby sprawdzić szczegóły.

Dla osób, które nie mogą dotrzeć na lotnisko własnym samochodem, pozostaje też wygodny transport taksówką. Przylatujący do Balic mogą również wypożyczyć dla siebie samochód bezpośrednio na lotnisku. W terminalu międzynarodowym funkcjonują przedstawiciele kilku różnych wypożyczalni samochodowych, tak więc zaraz po przylocie można skorzystać z oferowanych przez nich pojazdów. Na miejscu istnieje również możliwość wymiany waluty.