Usuwanie wąsika – sposoby na kobiecy problem

Większość kobiet ma wąsik, choć u wielu nie jest on widoczny. Co jednak zrobić, gdy włoski nad górną wargą są wyjątkowo wyraziste?

Wiele kobiet ma problem z nadmiernym owłosieniem i na bieżąco depiluje newralgiczne okolice, niezależnie od tego, czy to nogi, okolice bikini, czy też wąsik. Warto jednak wziąć pod uwagę, że usuwanie wąsika wiąże się z szeregiem problemów. Po pierwsze znajduje się on na twarzy, dlatego ostatnie czego chcemy, to widoczne podrażnienie skóry. O ile, z włosami na nogach bez problemu rozprawimy się za pomocą zwykłej maszynki, to w przypadku wąsika może to wiązać się ze wzmocnieniem włosków, jak i w rezultacie jeszcze większą ich widocznością.

Jak usunąć wąsik?

Sposobów na usunięcie wąsika jest naprawdę wiele. Można robić to systematycznie, decydując się na tradycyjną depilację, jak i skorzystać z depilacji laserowej i pozbyć się zbędnego owłosienia raz na zawsze. Każde z tych rozwiązań ma swoje zalety, jak i wady.

Usuwanie owłosienia znad górnej wargi często jest problematyczne, bo nie chcemy mieć zaczerwienionej, czy podrażnionej skóry na twarzy. Tym samym za depilację warto zabrać się w weekend, czy minimum dzień przed pracą, czy ważnym wyjściem. Wtedy kosmetyki łagodzące zaczerwienienia mają szanse zadziałać, a skóra w tym miejscu wróci do swojego normalnego koloru i kondycji.

Plastry z woskiem

To szybki i skuteczny sposób na kilka tygodni spokoju z włoskami nad górną wargą. Warto wybrać plastry ze specjalnym kosmetykiem łagodzącym podrażnienia.

Pasta cukrowa

To metoda depilacji, która podobnie do wosku polega na wyrwaniu włosków wraz z cebulkami. Tym samym włosy odrastają wolne, a także jest ich coraz mniej.

Pęseta

Taka metoda usunięcia wąsika sprawdzi się, jeśli masz do wyrwania mało włosków. Jeśli jest ich dużo, to może być wyjątkowo bolesna, czasochłonna, a także ryzykowna, jeśli dojdzie do urwania włosa. W takiej sytuacji może on wrastać.

Kremy do depilacji wąsika

Działają, rozpuszczając włos, dlatego nie należą do najskuteczniejszej depilacji, bo włoski szybko zaczynają odrastać. Plusem kremów do depilacji jest fakt, że ich stosowanie jest bezbolesne. Przed pierwszym zastosowaniem kremu warto wykonać próbę uczuleniową w niewidocznym miejscu.

Depilacja laserowa wąsika

W przeciwieństwie do wyżej podanych metod depilacja laserowa wąsika jest rozwiązaniem na stałe. To wybawienie dla wielu kobiet, u których włosy nad górną wargą są naprawdę ciemne i widoczne. W takiej sytuacji tradycyjna depilacja może być bardzo czasochłonna, jak i uciążliwa. Usuwanie wąsika laserem obejmuje mniej więcej od 6 do 8 zabiegów, w zależności od karnacji, i włosa.

W tym czasie należy odpowiednio dbać o skórę, unikać opalania, przyjmowania niektórych leków, jak i suplementów diety, a także unikać depilacji innej, niż golenie maszynką. Wosk, kremy do depilacji, czy pęseta mogą podrażnić skórę w tych okolicach, co zdecydowanie nie jest mile widziane.

Nim udasz się na konsultację, pamiętaj, że przeciwwskazaniami do depilacji laserowej może być opalona skóra, przyjmowanie leków światłouczulających, ciąża, infekcje wirusowe, bakteryjne, czy grzybicze, a także kolor włosów — te rude, siwe czy blond znacznie trudniej usunąć i często w ich przypadku depilacja laserowa ma bardzo niską skuteczność.

Jeśli borykasz się z problemem wąsika, zdecyduj jaki rodzaj depilacji jest dla Ciebie najwygodniejszy. Czy wystarczą standardowe metody, które należy powtarzać, czy może seria zabiegów laserem, która raz na zawsze pozwoli Ci zapomnieć o owłosieniu w tym miejscu.