Jak usunąć wąsik nad górną wargą?

Wąsik nad górną wargą nie jest niczym niezwykłym u mężczyzn.

Jeśli jednak takowy posiada kobieta, ten wpływa negatywnie na jej atrakcyjność zewnętrzną. Kobiety z zarostem to nie powszechny widok, ale okazuje się, że grono pań właśnie z tego powodu cierpi.

Wąsik nad górną wargą pojawia się u kobiet z różnych przyczyn. Najczęściej wina obarcza się nadmiar męskich hormonów, których efektem jest wyrastanie owłosienia w miejscach typowych dla panów.

Na szczęście istnieją skuteczne sposoby na to, by kobiety mogły pozbywać się tego defektu urody. Idealnie gładka skóra twarzy powala im czuć się piękne. Panie znowu mogą być pewne siebie i dowartościowane. Znikają ich kompleksy.

Domowe sposoby na wąsik nad górną wargą

Najczęściej kobiety usuwają włoski nad górną wargą pęsetą. Jest to jednak zabieg bolesny i długotrwały. Każdy pojedynczy włosek musi zostać wyrwany. Zabieg depilacji tego rodzaju trwa nawet kilkadziesiąt minut, a efekty są trwałe przez blisko tydzień. Potem trzeba go powtórzyć.

Panie, które zmagają się z tego rodzaju owłosieniem, rzadko kiedy wybierają tradycyjną maszynkę do golenia. Wszystko dlatego, że ta nie usuwa dokładnie włosków. Skóra pod nosem staje się podrażniona i szorstka, a włoski stają się widoczne już następnego dnia.

Można wykorzystywać również kremy do depilacji, które usuwają włosy nad górną wargą na kilka dni albo bolesne zabiegi z wykorzystaniem wosku. Nie są one jednak odpowiednie dla pań, których cera jest naczynkowa i wrażliwa.

Depilacja laserem

Okazuje się, że dzisiaj można usunąć damski wąsik raz na zawsze. Wystarczy zapisać się na zabiegi laserem. Wystarczy 3-5 zabiegów, które trwają dosłownie po kilkanaście minut, by włosy nad górną wargą nie pojawiły się już nigdy więcej. Jeśli przyczyną wąsika u kobiet są zaburzenia hormonalne, zaleca się, by zabieg laserowy powtarzać raz w roku.

Zabieg pozwala usunąć niechciane owłosienie trwale, ponieważ wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i niszczą barwnik włosa. Z każdym zabiegiem jest ich więc coraz mniej, aż wreszcie znikają całkowicie.

Laseroterapia nie jest bolesna. Te nowoczesne urządzenia posiadają w głowicy specjalną nakładkę chłodzącą, która daje efekt naturalnego środka przeciwbólowego.

Istnieją jednak przeciwwskazania do wykonywania takiego zabiegu. To przede wszystkim choroby skóry, takie jak łuszczyca oraz bielactwo, choroby onkologiczne czy ciąża. Pełną konsultację przed zabiegiem powinny też przeprowadzić panie, które mają skórę wrażliwą, skłonną do pękających naczynek.

Kiedyś najlepsze efekty uzyskiwano poprzez realizację zabiegów na włoskach gęstych, grubych i ciemnych. Dzisiaj nie ma to już żadnego znaczenia. Z tak samo dobrą skutecznością można depilować trwale włosy cienkie i jasne. Warto jednak wybierać tylko profesjonalne gabinety, które wykonują depilację laserem przy wykorzystaniu najlepszego sprzętu nowoczesnej technologii. Samą depilację musi zaś przeprowadzać uprawniony do tego specjalista. Tylko wtedy będziemy mieć pewność całkowitego bezpieczeństwa, dobrych efektów i braku wystąpienia jakichkolwiek powikłań.

Tekst powstał w oparciu o artykuły zgromadzone na stronie http://wynajmijlaser.pl/.