5 największych parków wodnych w Europie – gdzie się znajdują i czym się wyróżniają

Wodne szaleństwa to nie tylko domena dzieci, które wprost uwielbiają zabawę w aquaparkach, lecz także dorosłych, zwłaszcza gdy atrakcji zarówno dla jednych jak i drugich nie brakuje. Miejsca te bowiem przepełnione są mnóstwem zjeżdżalni, basenów, pirackich statków czy sztucznych fal. Czasem są tak duże, że można się w nich zgubić, a potrzeba przynajmniej tygodnia, by rzeczywiście spróbować wszystkich ciekawostek. Oto największe parki Europy, w których „dobra zabawa” nabiera nowego znaczenia.

Niezwykły Tropical Islands oraz skarby największego aquaparku w Europie Środkowej

Niewątpliwie myśląc ,,największy park wodny w Europie” od razu w głowie pojawia się niesamowity Tropical Islands ulokowany w Niemczech, około 60 kilometrów od Berlina. Bywa on nazywany „krainą wypoczynku”, co ma swoje uzasadnienie. Jego wielkość robi wrażenie, bowiem stanowi ona powierzchniowo połączenie aż ośmiu boisk do piłki nożnej! Można tu wspaniale bawić się pośród piaszczystych plaż, kawiarni, lasu tropikalnego czy miejsc wyglądających niczym rajska wyspa. Wstęp kosztuje około 30 euro, a wrażenia po wizycie w Tropical Islands są niezapomniane.

Największym aquaparkiem w Europie Środkowej jest natomiast Aqua World, który znajduje się na Węgrzech, a dokładniej w północnej części Budapesztu. Ma on aż 21 basenów, z których na jednym można nauczyć się nawet windsurfingu. Ogrom atrakcji przyprawia o zawrót głowy, a podział na część relaksacyjną i bardziej rozrywkową pomaga w prawdziwym odpoczynku, zarówno na szaleństwach, jak i na przyjemnościach nieco bardziej spokojnych. Koszt biletu dla osoby dorosłej to około 4.990 HUF.

Włoskie szaleństwa wodne, niezapomniane przeżycia w El Arenal oraz bogactwo Sereny

Niezwykłym parkiem wodnym jest niewątpliwe także Cabevaworld Aqua Paradise, który znajduje się we Włoszech, około 25 kilometrów od Werony. Miejsce to urzeka tropikalnym klimatem, niesamowitym wulkanem Violent, a także ilością i wspaniałością zjeżdżalni. Jedna z nich o ciekawej nazwie Anakonda, niczym wąż wije się i zakręca, a jednoczenie jest naprawdę wysoka. Bilet do Canevaworld Aqua Paradise to koszt 24 euro i gwarancja udanej zabawy. Zachęceni? Warto sprawdzić oferty do Włoch na www.wlochy.pl i odwiedzić ten niezwykły park wodny podczas najbliższego urlopu.

Niezwykły park wodny znajduje się także na Majorce. To Aqualand El Arenal, w którym można prawdziwie poszaleć. Takie zjeżdżalnie jak Crazy Race, Kamikaze czy Harakiri sprawdzają na co stać śmiałków lubiących adrenalinę. Oprócz atrakcji dla dorosłych także najmłodsi znajdują tu coś dla siebie. Dla nich bowiem przygotowano „Colorado River” – mini park z ciekawymi propozycjami dla dzieci. Bilety wstępu kosztują około 24 euro.

Wielką piątkę zamyka niezwykła Serena, chluba Finlandczyków. To największy aquapark w krajach nordyckich i jednocześnie gwarancja niezapomnianych przeżyć. Jest on podzielony na część ulokowaną pod gołym niebem oraz część krytą, a każda z nich posiada swoje własne skarby takie jak baseny termalne, zjeżdżalnie czy rury. Wstęp wynosi 24 euro, a atrakcje sprawiają, że chce się tutaj wracać po więcej.

Parki wodne, czyli idealny pomysł na najbliższy urlop!

Jak widać Europa ma się czym poszczycić jeśli chodzi o niesamowite parki wodne. Na każdym z nich można nie tylko poszaleć, czy odważyć się na więcej, ale i po prostu zrelaksować się korzystając z licznych propozycji specjalnie przygotowanych dla jak najprzyjemniejszego odpoczynku. Wystarczy tylko wybrać jeden dla siebie, albo poodwiedzać wszystkie po kolei.