5 najlepszych produktów dla brodaczy. Co każdy beardman powinien posiadać?

Zapuszczenie brody to duża sztuka, jednak utrzymanie jej w dobrej kondycji jest równie trudne. Dlatego, jeśli nie chcesz, aby Twoja partnerka znów narzekała na gryzący zarost, a jednocześnie nie chcesz pozbawiać się tego męskiego atrybutu, koniecznie musisz zadbać o dobór produktów dla brodaczy. Dzięki producentowi męskich kosmetyków Cyrulicy możesz cieszyć się zadbaną i doskonale wyglądającą brodą. Zatem w jaki produkt powinieneś zainwestować?

Po pierwsze: mydło do brody oczyści twoją skórę i brodę

Niezależnie od tego jakiego renomowanego producenta kosmetyków dla brodaczy wybierzesz, kompletowanie swojej męskiej kosmetyczki musisz rozpocząć od wyboru mydła do brody. Tutaj masz dwie możliwości. Możesz wybrać produkt doskonale oczyszczający, bądź nawilżający, który nie spowoduje zamknięcia porów skóry. Znany producent Cyrulicy oferuje w tej kategorii produkty o męskich zapachach. Możesz wybrać mydło z piwem, albo ze smołą drzewną i węglem, a także z dodatkiem rumu, awokado czy rokitnika. Wybór takich składników oczywiście nie jest przypadkowy wybrany ze względu na to, że dobrze brzmią marketingowo. Dodatek piwa bowiem może doskonale nawilżać, z kolei smoły drzewne oczyszczać z zanieczyszczeń, a jak wiadomo węgiel ma działanie bakteriobójcze i grzybobójcze. Można zatem zadbać o czystość swojej brody i jednocześnie nie osłabić jej struktury.

Po drugie: ręcznik do brody nie osłabi zarostu

Kiedy już gruntownie umyjesz brodę dedykowanym mydłem, to musisz ją w coś wytrzeć. Cały wysiłek pójdzie na marne jeśli wybierzesz zwykły ręcznik kąpielowy. Szorstka struktura spowoduje podrażnienie włosów i otwarcie się łusek włosowych, a w konsekwencji wypadanie zarostu, a to przecież dla każdego brodacza prawdziwy koszmar. Dlatego jedynym właściwym wyborem będzie ręcznik do brody wykonany z mikrowłókien. Nie dość, że nie podrażnia włosków, to jeszcze doskonale wchłania wodę. Jest to bardzo istotne, gdyż źle osuszona broda nie będzie tak dobrze wchłaniać innych kosmetyków. Wyjście z mokrą na zewnątrz w słoneczny dzień spowodowałoby koncentrację na niej promieni słonecznych, a jak wiadomo promieniowanie UV destrukcyjnie wpływa na włosy powodując ich osłabienie i wypadanie, a ponadto je odbarwia! Producent męskich kosmetyków Cyrulicy w swojej linii katalogowej ma również ręczniki idealne do brody.

Po trzecie: balsam do brody nada jej kształt

Po umyciu i osuszeniu brody konieczne jest jej nawilżenie. Zatem sprawdzi się tu balsam, najlepiej taki, o intensywnym męskim zapachu. Możesz postawić np. na zapach niedźwiedzia od producenta Cyrulicy. Niewątpliwie balsam o formule wosku nawilża brodę, a jednocześnie pozwala na jej dowolne stylizowanie. Zatem dzięki temu produktowi nadasz jej ładny kształt, a jednocześnie zyska ona blask.

Po czwarte: olejek do brody da nawilżenie i przyjemną woń

Balsam do brody nie musi być ostatnią porcją nawilżenia, gdyż doskonale sprawdza się aromatyczny olejek przeznaczony do zarostu. Już kilka kropel pozwoli na rozprowadzenie kosmetyku na całej długości brody, a także jej wyraźne zmiękczenie. Już po użyciu balsamu broda jest miękka, ale olejek jeszcze dopełnia ten efekt. Oczywiście warto dobierać produkty, które doskonale ze sobą współpracują, najlepiej od jednego producenta. Wybór sprawdzonych kosmetyków sprawia, że masz pewność, że nie ma w nich dodatku substancji sztucznych, które niszczą zarost. Tak wypielęgnowany zarost spodoba się Twojej partnerce.

Po piąte: grzebień lub szczotka do brody to niezbędne akcesoria

Ostatnim produktem, w który koniecznie musisz się zaopatrzyć jest grzebień lub kartacz. Większość barberów poleca to drugie rozwiązanie. Szczotka do brody pozwala nie tylko na dokładne rozczesanie każdego włoska, ale również nadaje zarostowi gładką i ładną fakturę.

Trudno zrezygnować z czegokolwiek z powyższej listy produktów, gdyż wszystkie są prawdziwym „must have” każdego brodacza. Mydło ewentualnie możesz zamienić na szampon i odżywkę. Musisz jednak pamiętać, by wybierać jedynie produkty dedykowane do brody i rekomendowane przez brodaczy, czyli od sprawdzonych producentów. Twoja broda może co dzień prezentować się spektakularnie.