Jak leczyć trądzik?

Od wielu lat wygląd zewnętrzny jest bardzo ważny dla większości ludzi. Chodzimy na zabiegi upiększające, kupujemy najlepszej jakości kosmetyki i na bieżąco się badamy. Nie zmienia to jednak faktu, że sporo osób zmaga się z trądzikiem. Z tego artykułu dowiesz się, jak powinna wyglądać dieta osób z cerą trądzikową oraz, na czym polega nowa metoda leczenia tego schorzenia skóry.

Jakie witaminy powinna zawierać dieta dla osoby z trądzikiem?

Dieta dla osób z trądzikiem powinna zawierać po pierwsze witaminę C, ponieważ działa jako przeciwutleniacz oraz zabezpiecza przed promieniowaniem UV. Co więcej, redukuje przebarwienia skórne oraz wpływa na jędrność i sprężystość skóry. Witamina C występuje w warzywach i owocach, na przykład w papryce, brukselce, czarnych porzeczkach i owocach cytrusowych. Kolejnym ważnym składnikiem tej diety jest witamina A, ponieważ reguluje wydzielanie łoju i odpowiada za dobre nawilżenia skóry. Witamina A występuje w maśle, wątróbce i olejach rybnych. Bardzo ważna jest również witamina D, gdyż wpływa na zmniejszanie produkcji sebum. Witamina D występuje w olejach roślinnych i rybach. Co więcej, nie można zapomnieć o witaminie PP, ponieważ redukuje wydzielanie sebum oraz działa złuszczająco i przeciwzapalnie. Można ją znaleźć, na przykład w: drożdżach, otrębach pszennych i mięsie. Ostatniom ważną witaminą jest – witamina H, gdyż jej niedobór jest bezpośrednio związany z występowaniem trądziku i łojotoku. Ta witamina występuje w orzechach włoskich i wątróbce.

Czego unikać w diecie, gdy mamy cerę trądzikową?

Na początku warto zwrócić uwagę na fakt, że zdecydowanie należy unikać produktów, które mają wysoki indeks glikemiczny. Jest to spowodowane tym, że mogą one wywołać nagły wzrost insuliny we krwi – a spadek wrażliwości na insulinę wzmaga produkcję androgenu, który jest hormonem odpowiadającym za nasilenie łojotoku. Oznacza to, że zwiększy się szansa na powstawanie zaskórników. Oczywiście wiadomo, że z każdej diety, a nie tylko trądzikowej należy wykluczyć fast foody, przetworzoną żywność oraz słodycze. Na cerę trądzikową niekorzystnie wpływa również korzystanie z ostrych przypraw, na przykład chili.

Nowa metoda leczenia trądziku

W dzisiejszych czasach można leczyć trądzik za pomocą lasera frakcyjnego lub prądu RF. Dzięki tym działaniom można zmniejszyć zapalenie skóry, zredukować rumieńce i przebarwienia oraz zapobiegać powstawaniu blizn. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź link: https://shar-pol.pl/zabieg/leczenie-tradzika/.