Czym są wyświetlacze e-papierowe?

Najnowsze technologie ewoluują niemal każdego dnia. Nigdy nie było aż tak dużego postępu w tej konkretnej dziedzinie nauki, jak przez ostatnich 20 lat. Jednym z najnowszych osiągnięć jest, tak zwany e-papier. Do czego on służy?

Co to jest e-papier?

EPD – Electronic Paper Display, e-papier, papier elektroniczny jest rodzajem wyświetlacza, który swoim wyglądem, gabarytami oraz elastycznością ma przypominać tradycyjne kartki papieru. Można na nim tworzyć notatki za sprawą specjalnego rysika, tzw. elektrycznego ołówka. Na powierzchni takiego papieru można także wyświetlać zapisany elektronicznie tekst Niemożliwe? A jednak! Obecnie, jednym z największych dostawców wyświetlaczy e-papierowych jest firma Unisystem, o któej więcej jest na https://www.unisystem.pl/pl.

Jakie zastosowanie mogą mieć wyświetlacze e-papierowe?

E-papier może zostać zastosowany w bardzo wielu branżach. Na początku, od razu nasuwają się nam czytniki książek elektronicznych tzw. e-booków. Może być też użyty jako rozkład jazdy komunikacji miejskiej, etykieta cenowa w sklepie, baner reklamowy czy tablica edukacyjna. Warto wspomnieć, iż jest to rozwiązanie dość ekonomiczne oraz ekologiczne, gdyż wyświetlacze e-papierowe zużywają mikroskopijne ilości energii. Można używać do ich ładowania paneli fotowoltaicznych.Papier elektroniczny nie potrzebuje żadnego podświetlenia, nie męczy więc wzroku, jest świetnie widoczny nawet w pełnym słońcu i oszczędny energetycznie. Obraz na wyświetlaczu do złudzenia przypomina tradycyjny tusz drukarski. Stąd coraz większa popularność choćby czytników książek elektronicznych. Będzie to także dobre rozwiązanie do stacji pogody, elektronicznych znaków drogowych czy inteligentnych zegarków.

Frima Unisystem – czołowy dostawca ekranów e-papierowych

Firma Unisystem – https://unisystem.pl/pl jest jednym z czołowych w Europie, dostawców komponentów służących do wizualizacji informacji, w tym także do ekranów e-papierowych. Profesjonalizm ich działania, szybkość i jakość świadczonych usług sprawiają, iż pozyskują oni coraz większą rzeszę klientów. W swojej ofercie mają także świadczenie usług technicznych oraz montaż paneli. Przed zakupem potrzebnych wyświetlaczy e-papierowych, warto zainteresować się różnymi dostawcami i wybrać tego, który jest solidny, znany i w pełni profesjonalny.