Gorzów Wielkopolski – miejsce, które warto odwiedzić!

Gorzów Wielkopolski – miejsce, które warto odwiedzić!

Gorzów Wielkopolski nazywany jest miastem na siedmiu wzgórzach. Położony jest w województwie lubuskim, powiecie gorzowskim, nad piękną rzeką Warta, niedaleko granicy z Niemcami. Myśląc o najpiękniejszych polskich miastach, rzadko przychodzi nam na myśl właśnie Gorzów. Jest to jednak spory błąd, gdyż miasto to jest niezwykle piękne i na pewno zachwyci nie jednego miłośnika turystyki w Polsce.

Dlaczego warto odwiedzić Gorzów Wielkopolski?

Jedną z ciekawostek dotyczących Gorzowa jest fakt, iż znajduje się tu wiele interesujących i wartych zobaczenia murali. Posiada też kilka miejsc widokowych ze wspaniałym widokiem na panoramę miasta (w końcu zbudowane jest ono na wzgórzach, co sprzyja niesamowitym widokom). Gorzów słynie też z terenów zielonych, których w tej miejscowości jest naprawdę dużo. Ma także przepiękną starówkę oraz jeden z najsłynniejszych gorzowskich miejsc – estakadę kolejową. Urzeka ona swoją urodą nie tylko turystów, ale i mieszkańców, którzy chętnie spotykają się tam towarzysko. Ciekawostką może być także fakt, iż Gorzów słynie także z muzyki Reggae. Odbywa się tutaj najstarszy festiwal tej muzyki w Polsce.

Komunikacja w Gorzowie

W Gorzowie Wielkopolskim niezwykle sprawnie działa komunikacja. PKS Gorzów to firma działająca na rynku (wg kilku znalezionych źródeł oraz zdjęć) już od czerwca 1949 roku, kiedy to miała na stanie jedynie kilka samochodów ciężarowych, ciągników, oraz kilkanaście powozów konnych. Obecnie oferuje ona (poza przewozami krajowymi i międzynarodowymi towarów) przejazdy pasażerskie do takich miast jak Międzyrzecz, Międzychód, Strzelce Krajeńskie, Sulęcin, Nowa Sól czy Wolsztyn. W PKS Gorzów można także zamówić prywatny przejazd autokarowy z kierowcą.Gorzów Wielkopolski, poza PKS-em, którym dojedziemy do pobliskich miast, posiada również swoją komunikację miejską. Po mieście i poruszają się zarówno autobusy (te objeżdżają też pobliskie miejscowości), jak i tramwaje.