Jak wybrać najlepszy program do fakturowania?

Program do fakturowania to niezbędne narzędzie dla każdego przedsiębiorcy, który zdecydował się samodzielnie prowadzić księgowość swojej firmy. Jakie cechy ma dobry program księgowy?

Intuicyjna obsługa

Nie każdy przedsiębiorca zna zasady księgowości. Szukając programu do fakturowania warto skoncentrować się na takich, które obsługiwanie jest intuicyjne oraz wiele elementów jest w ustawieniach domyślnych, by móc skrócić i uprościć pracę do minimum.

Program afaktury.pl pozwala na wypisanie faktur, które są obciążone vat-em lub bez vat-u, faktury walutowe, korygujące, wielojęzyczne. Dodatkowo program umożliwia wystawienie KP oraz KW. Dużym ułatwieniem jest również możliwość wystawiania faktur cyklicznych, usprawnia to pracę, gdy jest wiele kontrahentów stałych.

Bezpieczeństwo dokumentów

Jednym z najważniejszych elementów prowadzenia księgowości przez przedsiębiorcę jest zachowanie bezpieczeństwa.

Program https://afaktury.pl jest dostępny w wersji on-line nie jest to jednak powód do obaw dla przedsiębiorcy. Dostęp do programu ma wiele zabezpieczeń, które umożliwią dostęp do faktur wyłącznie powołanym do tego osobom.

Program afaktury.pl są zabezpieczone hasłem, które składa się minimum z 12 znaków. W ich skład wchodzą duże i małe litery oraz cyfry. Warto również dodatkowo zabezpieczyć dokumenty podając adres IP komputerów, z których można się logować do programu. Kolejnym zabezpieczeniem może być podanie adresu firmy czy numerów telefonów pracowników upoważnionych do wglądu w faktury.

Dzięki tym wszystkim zabezpieczeniom właściciel firmy może mieć pewność, że wyłącznie powołane osoby będą miały dostęp do dokumentów przedsiębiorstwa.

Łatwy dostęp

Nie jest dla nikogo nowością wiadomość, że przedsiębiorcy często księgowością firmy zajmują się po godzinach pracy. W ciągu dnia mają tyle zadań, że nie są w stanie poświęcić na to swojego czasu.

Kontakt z biurem rachunkowym często jest utrudniony w takiej sytuacji. Program afaktury.pl jest dostępny o każdej porze dnia i nocy. Dzięki temu przedsiębiorca może o dowolnej porze uzupełnić dokument. Zaletą programu jest również możliwość uruchomienia go na komputerze, laptopie a nawet smartfonie. Dzięki temu wgląd w dokument firmy jest w każdym miejscu, nawet gdy przedsiębiorca postanowi wyjechać na zasłużone wakacje.