Jak prawidłowo przechowywać rower na balkonie podczas zimy?

Mróz, śnieg i zamarzające roztopy nie sprzyjają jeździe na rowerze. Po sezonie najrozsądniej jest schować swój sprzęt w bezpiecznym miejscu. Nie każdy ma jednak dostęp do strychu, garażu czy piwnicy. Nie wszyscy mają też wystarczająco duże mieszkanie. Co wtedy? Podpowiadamy, jak prawidłowo przechowywać rower na balkonie podczas zimy!

Jak prawidłowo przechowywać rower na balkonie podczas zimy?

Trzymanie swojego pojazdu na zewnątrz w sezonie jesienno-zimowym nie jest dobrym rozwiązaniem, ale niektórzy rzeczywiście nie mają innego wyboru. Wtedy powinni szczególnie zadbać o odpowiednie zabezpieczenie, by zminimalizować ryzyko uszkodzeń. Mróz i wilgoć mogą wyrządzić poważne szkody.

Jak prawidłowo przechowywać rower na balkonie podczas zimy? Przede wszystkim nie można dopuścić do tego, żeby się zamoczył. Z tego względu należy schować go do profesjonalnego pokrowca. Zwykła folia malarska czy plandeka nie wystarczą. Nawet peleryna rowerowa nie zda egzaminu. Konieczna jest wytrzymała, nieprzemakalna torba.

Rower na balkonie w zimie – na co uważać?

W ostatnich latach zimy są raczej bezśnieżne, ale i tak od listopada do marca wilgotność powietrza jest większa niż w pozostałych miesiącach. Przez to szprychy, rama oraz inne metalowe elementy mogą błyskawicznie rdzewieć. Do tego mróz szkodzi oponom i wszystkim innym częściom.

Rower na balkonie w zimie jest wystawiony na wiele szkodliwych czynników zewnętrznych. Jeśli chce się go dobrze zabezpieczyć, powinno się włożyć go do pokrowca ze wzmacnianymi ściankami, wykonanego z nieprzemakalnej tkaniny poliestrowej. Najlepiej będzie też go na czymś podwiesić, tak by torba nie stała na wilgotnym podłożu. Musi znajdować się pod pełnym zadaszeniem, ale dla pewności można jeszcze okryć ją folią. Rozwiązanie to nie jest idealne, ale na pewno da najlepsze efekty w tak trudnych okolicznościach.

Gdzie kupić pokrowiec na rower na balkon?

Właśnie zastanawiałeś się, gdzie kupić pokrowiec na rower na balkon? Najlepiej wybrać produkt dobrej marki, który jest wykonany z materiałów najwyższej jakości. Świetnym producentem jest polska firma Zator, specjalizująca się w pokrowcach na pojazdy dwukołowe. Wytwarza profesjonalne akcesoria, przystosowane do różnych typów rowerów.

Torby są szyte z nieprzemakalnej, wytrzymałej tkaniny, a do tego mają solidne zamki i silne pasy. Zostały zaprojektowane z dbałością o każdy, nawet najmniejszy szczegół. Ich produkcją zajmują się doświadczeni specjaliści, dlatego są to prawdziwie profesjonalne akcesoria. Nie bez powodu korzystają z nich nawet zawodowi sportowcy. Pełną ofertę marki zajdziesz na: www.zator.com.pl.

Mamy nadzieję, że dzięki nam wiesz już jak prawidłowo przechowywać rower na balkonie podczas zimy. Postaraj się zapewnić mu takie warunki, by bez szwanku przetrwał ten najtrudniejszy okres. Zainwestuj w profesjonalne zabezpieczenie!