Siłownie w Warszawie również dla osób starszych

Pomimo wieku nadal czujesz się młody duchem? Chciałbyś spróbować czegoś nowego lub myślisz o poprawie stanu zdrowia? Siłownia to idealne miejsce, by sprawdzić kondycję i pozytywnie wpłynąć na samopoczucie. Sala treningowa nie jest zarezerwowana tylko dla młodych osób. Nieważne, czy zdecydujesz się na treningi personalne, czy zajęcia grupowe, bo i tak każde ćwiczenie zostanie dobrane indywidualnie do ciebie. Załóż karnet i przekonaj się jak wiele osób w twoim wieku (lub nawet starszych) czerpie radość z uczęszczania do klubu fitness.

Pierwsze koty za płoty

Nie bój się, że sobie nie poradzisz. Nie myśl, że to miejsce nie jest dla ciebie. Po prostu nie nastawiaj się negatywnie. Spakuj torbę i dziarskim krokiem idź na trening. Na każdej siłowni w Warszawie pracuje trener, który pomaga nowym członkom klubu. W http://cityfit.pl/ możesz skorzystać z bezpłatnego pierwszego treningu, by poznać swoje możliwości i ograniczenia. Nie krępuj się zadawać pytań i prosić o powtórzenie ćwiczenia. Instruktorzy wykażą się cierpliwością i rozwieją wszelkie wątpliwości.

Obsługa maszyn – to nic strasznego

Zapewne zastanawiasz się jak korzystać z bieżni, orbitreka czy innych maszyn rozstawionych na siłowni. Wyobrażasz sobie milion przycisków, skrzypiące zawiasy czy zerwane linki. Prawda jest taka, że do zapamiętania zwykle są trzy lub cztery przyciski (przeważnie podpisane), a na maszynie wystarczy wybrać odpowiednie obciążenie i wygodnie usiąść. Na twoją prośbę trener obecny na sali wszystko ci wyjaśni i pokaże, jak korzystać z poszczególnych urządzeń, by nie zrobić sobie krzywdy.

Nowe grono znajomych

Na siłownie w Warszawie chodzi bardzo dużo ludzi chcących poprawić swoje zdrowie i sylwetkę. Na pewno poznasz tam kogoś w swoim wieku i nie będziesz czuł się samotny. Szczególnie na zajęciach fitness między uczestnikami panuje zgrana i miła atmosfera. Kiedy widzi się znajome twarze, to o wiele łatwiej jest podejść i po prostu zagaić. Sam fakt ponownego spotkania się ze znajomymi motywuje do regularnego przychodzenia na siłownię, a „skutkiem ubocznym” jest coraz lepsza forma.

Siłownia rozwiązaniem na różne bóle

Być może odnawiające się kontuzje lub bóle są związane ze zbyt małą aktywnością fizyczną. Paradoksalnie osoby starsze powinny dbać o to, by dużo się ruszać i stymulować pracę mięśni. Czasami otyłość powoduje bóle stawów, a opuchnięte kostki są wynikiem zbyt długiego siedzenia w miejscu i braku krążenia limfy. Nie musisz chodzić na ciężkie treningi czy być całym mokrym od potu. Wystarczy, że pobudzisz układ nerwowy i dasz organizmowi bodziec do pracy.

Spojrzenia pełne podziwu

Wbrew pozorom pojawienie się osoby starszej na siłowni wywołuje często podziw i doping ze strony trenujących osób. Nikt się nie naśmiewa, nie patrzy z ironią na to, jak wykonujesz ćwiczenia, ale jest chętny do pomocy i służy radą. W klubie panuje wzajemny szacunek i zrozumienie. Tutaj każdy ma swój cel, a to, że osoba starsza zdecydowała się zadbać o swoje zdrowie i pomimo wieku ćwiczy, jeszcze bardziej motywuje pozostałych do ciężkiej pracy. Zapewne wielu chciałoby być tak sprawnym za te kilka lat i mieć odwagę pokazać się na sali treningowej. Poza tym dziś tak naprawdę nikogo już nie dziwi widok seniorów na siłowniach w Warszawie – czasy, gdy zamykali się oni w czterech ścianach, już dawno minęły.

Jaki strój wybrać?

Jaki tylko chcesz! Siłownia to miejsce, gdzie każdy ubiera się tak, jak mu wygodnie. Możesz założyć spodnie dresowe i za dużą koszulkę albo dopasowane legginsy i bluzkę. Wyrażaj siebie poprzez kolor, fason czy nadruki. Jeśli nie lubisz zwracać na siebie uwagi, wybierz ubrania w neutralnych odcieniach, ale jeżeli masz poczucie humoru, to przyjdź na trening ze śmiesznym napisem na koszulce i wywołaj uśmiech na twarzy innych.

Dodaj do spacerów po parku, przejażdżki rowerem czy zabaw z dziećmi ćwiczenia na siłowni. Szybko zauważysz poprawę kondycji i samopoczucia. Twoja skóra stanie się bardziej napięta, a poziom energii na pewno podskoczy do góry. Bez względu na wiek, warto o siebie dbać i być sprawnym. Na siłowniach w Warszawie znajdziesz idealne zajęcia dla siebie, poznasz nowych znajomych i być może odkryjesz w sobie nową pasję!