Filmowanie z powietrza – dlaczego warto inwestować?

Od kiedy na rynku foto-wideo pojawiły się latające drony, świat oszalał na punkcie niesamowicie efektownych ujęć z lotu ptaka. Dawniej trzeba było wykorzystywać do nich helikoptery czy specjalne wysięgniki. Teraz usługa ta jest bardziej dostępna. Wyjaśniamy, do czego przydaje się filmowanie z powietrza i dlaczego warto w nie inwestować!

Ujęcia z latającego drona pozwalają pięknie uchwycić nawet wielkie obiekty, takie jak np. budynki, elementy infrastruktury czy rozległe lokacje. Z tego względu nagrania zrealizowane w ten sposób są szczególnie często wykorzystywane przez firmy budowlane. Dowiedz się, co sprawia, że filmowanie z powietrza cieszy się taką popularnością!

Filmowanie z powietrza, czyli co

No dobrze – filmowanie z powietrza, czyli co? Usługa ta polega na kręceniu materiału wideo za pomocą latającego urządzenia, nazywanego powszechnie dronem. Sprzęt ten ma przyłączony gimbal, czyli specjalny wysięgnik umożliwiający stabilizację oraz kamerę. Dzięki temu nagrania są płynne, wyraźne i ostre. Ponieważ dron może kręcić w ruchu, ujęcia są dynamiczne.

Z filmowania z powietrza chętnie korzystają firmy budowlane, ponieważ w ten sposób mogą najbardziej atrakcyjnie przedstawić swoją działalność – spektakularnie zaprezentować gotowe realizacje, ciekawie udokumentować postępy prac itp. Nagrane w ten sposób materiały wideo robią świetne wrażenie na klientach, kontrahentach i inwestorach. Można je zamieścić m.in. na stronie firmy, a także w spocie reklamowym, portfolio, sprawozdaniu czy prezentacji dla partnera biznesowego.

Jak odbywa się filmowanie z powietrza?

Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, jak odbywa się filmowanie z powietrza. Na początku firma realizująca zlecenie ustala z klientem, jaki ma być efekt końcowy. Następnie specjaliści udają się na miejsce ze sprzętem i przystępują do nagrywania materiałów. Po wszystkim zostają one wyselekcjonowane w porozumieniu ze zleceniodawcą. Na koniec trzeba je jeszcze obrobić oraz odpowiednio zmontować. Wtedy dopiero powstaje gotowy produkt, czyli atrakcyjne wizualnie wideo, które przekazuje odpowiednie treści i może zostać wykorzystane w określony sposób.

 Gdzie szukać specjalistów?

Gdzie szukać specjalistów od filmowania z powietrza? Przedsiębiorstwa zajmujące się takimi usługami działają praktycznie w każdym większym mieście, ale najrozsądniej jest wybrać doświadczoną firmę. Jednym z liderów branży jest np. Build-Lapse, działający w Polsce, a także za granicą. Zatrudnia najlepszych specjalistów, posiadających ogromną wiedzę na temat przygotowywania materiałów wideo przeznaczonych do różnych celów. Dzięki znajomości rynku oraz profesjonalnemu podejściu do każdego klienta wykonuje zachwycające realizacje dla licznych przedsiębiorstw.

Filmowanie z powietrza pozwala uzyskać naprawdę spektakularne materiały. Jeśli szukasz nowoczesnego, atrakcyjnego i skutecznego sposobu na poprawę wizerunku swojej firmy, koniecznie zainwestuj w taką usługę. Zaprezentuj swoją działalność od najlepszej strony!