Pergole tarasowe – najważniejsze informacje

Dużo ostatnio mówi się o pergolach tarasowych. Nie jest to przypadkowa sprawa. Co warto wiedzieć na ich temat? Jakie występują różnice pomiędzy pergolami tarasowymi, a markizami? Gdzie aktualnie najczęściej są stosowane takie akcesoria?

Czym pergole różnią się od markiz?

Bez wątpienia pergole oraz markizy mają kilka cech wspólnych. W tym temacie występują jednak też pewne różnice. Jakie? Pergole mogą być użytkowane tak naprawdę przez 12 miesięcy w czasie roku kalendarzowego. Markizy pod tym kątem nie są aż tak bardzo wszechstronne. Dlaczego jednak pergole są aż tak funkcjonalne? Odpowiada za to konstrukcja. Trzeba podkreślić, że pergole nie muszą być zatem zwijane po zakończeniu sezonu letniego lub jesiennego. Są to elementy, które bardzo dobrze chronią nas przed takimi zjawiskami atmosferycznymi, jak słońce, silnie wiejący deszcz lub nawet padający śnieg. Pergole tarasowe są wyposażone w specjalne prowadnice boczne. To jednak nie wszystko. Zastosowano tutaj również przednie podpory. Gwarantuje to zdecydowanie większą trwałość oraz stabilność w aspekcie konstrukcji. Wykorzystano tutaj również przesłony boczne. To zaś wpływa na większą prywatność – w porównaniu z markizami. Oczywiście, akcesoria z obu tych kategorii mają swoje niezaprzeczalne zalety. Wydaje się jednak, że pergole są nieco bardziej wszechstronne. Nie może zatem dziwić, że mają aktualnie tak wielu zwolenników.

Gdzie mogą być zastosowane?

Wyodrębniamy różne rodzaje akcesoriów tego właśnie konkretnego typu. Okazuje się, że pergole mogą być stosowane na przykład biorąc pod uwagę tarasy, aczkolwiek nie tylko. Gdzie jeszcze są używane? Na przykład uwzględniając ogrody. Warto zauważyć, że tego typu elementy są stosowane nie tylko przez właścicieli prywatnych nieruchomości. Nierzadko pergole ogrodowe można bowiem spotkać na przykład w rozmaitych zabudowaniach komercyjnych. W tym momencie chodzi nam o takie punkty, jak restauracje albo hotele. Nie może to dziwić… Porządne pergole nie tylko chronią przed nadmiarem słońca, wiatrem, deszczem lub śniegiem. Poza tym w obrębie tej kategorii panuje duży wybór. Można zatem zdecydować się na takie pergole, które będą perfekcyjnie pasowały – na przykład pod względem kolorystyki – do danej lokalizacji. To znakomity sposób, aby poszerzyć strefę użyteczności. Coraz większą popularnością cieszy się dodatkowe wyposażenie. To na przykład oświetlenie LED. Dzięki temu można zapewnić sobie nie tylko większy komfort, ale także poczucie bezpieczeństwa. Ma to natomiast szczególne znaczenie w okresie, kiedy stosunkowo szybko robi się ciemno na dworze…

Przeczytaj także: http://colorowo.pl/jak-wybrac-odpowiednie-markizy/