Śruby – opcji nie brakuje!

Głośno mówi się o tym, że powstaje coraz więcej nowoczesnych elementów z tej konkretnej kategorii. Klienci, którzy są zainteresowani takim aspektem mogą zdecydować się zatem na rozmaite śruby. Jakie? Co jest rzeczywiście do wyboru?

Śruby z łbem lub gniazdem sześciokątnym

Można na przykład śmiało zdecydować się na śruby z łbem sześciokątnym. Do wyboru są choćby elementy z niepełnym gwintem. Jaka jest ich charakterystyka? Tego typu elementy złączne posiadają metryczny rodzaj gwintu. Dodatkowo spełniają te normy: DIN 931/ISO 4014/PN 82101. Występują w kilku różnych klasach wytrzymałości materiału (5.6, 5.8, 8.8, 10.9, 12.9). Czym jeszcze cechują się takie elementy złączne? Warto zauważyć, że powstają one przy użyciu rozmaitych komponentów. W tym gronie jest na przykład stal węglowa, stal kwasoodporna, mosiądz lub stal nierdzewna A2 (INOX) itp. Trzeba zauważyć, że śruby sześciokątne z niepełnym gwintem zostały bardzo odpowiednio zabezpieczone przed korozją. Fachowcy zastosowali tutaj między innymi ocynk galwaniczny, ocynk ogniowy, ocynk galwaniczny żółty, ocynk płatkowy lub oksydowanie. Trzeba podkreślić, że zakres jest zaś zmienny w zależności od materiału, który posłużył do wykonania tych elementów złącznych. Na przykład dla stali węglowej wynosi on od M3 do M64… Należy zauważyć, że takie akcesoria są między innymi bardzo często stosowane w przypadku trudnych warunków atmosferycznych. Jest to możliwe, dzięki wykonaniu z komponentów, które są odporne na korozję.

Jakie inne elementy z łbem sześciokątnym można wybrać? To choćby śruby sześciokątne z pełnym gwintem, akcesoria drobnozwojne sześciokątne z pełnym lub niepełnym gwintem, elementy do połączeń niesprężanych lub sprężanych itp. To nie wszystko. Można również zdecydować się na śruby do konstrukcji stalowych, śruby z kołnierzem, śruby pasowane itp.

W ofercie dobrej jakości producenta są także śruby z gniazdem sześciokątnym. Co jest jednak do wyboru? Na przykład elementy złączne imbusowe, śruby z łbem stożkowym, akcesoria z łbem kulistym i tak dalej. Można również wybrać śruby imbusowe z kołnierzem ząbkowanym typu RIPP – SN 88912 albo akcesoria pasowane…

Pełną ofertę śrub znajdziesz na stalmut.pl/oferta/sruby/

Jakie inne akcesoria są do wyboru?

Dobrej jakości producent – do tego grona bez wątpienia zalicza się zaś firma STALMUT, która jest bardzo doświadczona oraz znakomicie oceniana przez Klientów – posiada również szereg innych opcji do nabycia. Jakie elementy złączne są zatem do dyspozycji Klientów? To na przykład śruby motylkowe, dwustronne, oczkowe, wieńcowe, fundamentowe, dociskowe itp. Łącznie jest 26 takich opcji. To jednak nie wszystko. Osoby, które cały czas nie znalazły odpowiadających im elementów złącznych mogą poprosić o wykonanie egzemplarzy na specjalne zamówienie. Tak, aby perfekcyjnie pasowały do konkretnego zastosowania…

Dowiedz się więcej na normydin.pl