Jaki płyn do płyty indukcyjnej wybrać?

Jaki płyn do płyty indukcyjnej wybrać?

Płyn do mycia płyty indukcyjnej cieszy się w ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem. Nie ulega wątpliwości, że bardzo bezpieczna i wygodna jest płyta indukcyjna. Jednak osobom początkującym może sprawiać pewne problemy w czyszczeniu.

Powierzchnia płyty

Powierzchnia płyty jest bardzo delikatna, dlatego trzeba szczególnie uważać, żeby jej nie zarysować. Pod tym względem czyszczenie płyt gazowych jest zdecydowanie łatwiejsze. Najlepiej kupować produkty w sprawdzonych i renomowanych sklepach, które wiele lat działają na rynku i cieszą się pozytywną opinią. Wtedy można mieć pewność, że detergent się sprawdzi i będzie wysokiej jakości. Codziennie należy przecierać płytę indukcyjną. Z innymi płaskimi powierzchniami w kuchni należy postępować tak samo. Gdy powierzchnia całkowicie wystygnie to dopiero wtedy możesz przystąpić do mycia. Najlepiej zakupić ręczniki papierowe i miękką ściereczkę. Trzeba jednak zachować szczególną ostrożność, ponieważ niektóre ręczniki są szorstkie. Warto zwrócić uwagę na fakturę ręczników, zanim jeszcze złożymy zamówienie.

Produkty do mycia płyty

Ciekawą alternatywą dla specjalistycznego płynu jest płyn do szyb lub naczyń. Trzeba jednak uważać, żeby w składzie produktu nie znajdowały się drobinki ścierające. Mogą one porysować płytę i wtedy już niewiele da się niestety zrobić. Wybór profesjonalnych detergentów do czyszczenia płyt indukcyjnych jest ogromny, więc każdy bez większego problemu może znaleźć coś dla siebie. Nie musi to być koniecznie płyn, ponieważ równie dobrze sprawdzi się pasta lub mleczko. Płyn do mycia płyty pozostawia a niej specjalną powłokę ochronną, dzięki której znacznie łatwiej jest utrzymać wszystko w czystości.

Sposób użycia płynu

Nie ulega wątpliwości, że jest to wygodne oraz bezpieczne rozwiązanie. Na początku trzeba dokładnie rozprowadzić środek czyszczący po płycie i poczekać przynajmniej kilka minut. Po tym czasie powinieneś zacząć czyścić płytę gąbką. Na sam koniec trzeba jeszcze wytrzeć do sucha płytę ręcznikiem. Chodzi przede wszystkim o to, żeby żadne resztki produktu nie pozostały na płycie. Z pewnością unikniesz mocnych zabrudzeń, jeśli będziesz tak codziennie mył płytę. Teraz wiesz już, dlaczego warto kupić płyn do mycia płyty indukcyjnej.