Zalety programów do fakturowania

Zalety programów do fakturowania

Wystawianie faktur to obowiązek prawie każdego przedsiębiorcy. Podczas wykonywania tego obowiązku trzeba zwrócić uwagę na wiele przepisów obowiązującego prawa. Na szczęście jest rozwiązanie, które może ułatwić proces fakturowania. Można w tym celu skorzystać z programów do wystawiania faktur.

Kiedy trzeba wystawić fakturę?

Konieczność wystawienia faktury może powstać w momencie wykonania transakcji gospodarczej przez przedsiębiorcę. Taką operacją jest na przykład sprzedaż towarów i usług na rzecz podatnika VAT. Faktury nie wystawia się jednak w przypadku korzystania ze zwolnienia podmiotowego lub przedmiotowego.

Obowiązek wystawienia faktury powstaje w chwili wykonania transakcji. Przedsiębiorca musi sporządzić dokument w dwóch egzemplarzach i dostarczyć jedną część kontrahentowi. Ma na to czas do piętnastego dnia miesiąca następującego po miesiącu wykonania transakcji.

Dlaczego warto wybrać program do fakturowania?

Dokument faktury powinien spełniać wiele wymogów formalnych. Na dokumencie powinna być wyszczególniona data transakcji oraz wystawienia faktury. Ważna jest również numeracja faktury. Trzeba ją dopasować do numeracji pozostałych faktur wystawianych przez przedsiębiorcę.

Darmowy program do faktur online jest na bieżąco aktualizowany. Przedsiębiorca korzystający z takiego programu ma pewność, że wystawiane dokumenty będą miały formę w pełni zgodną z prawem. Regularne aktualizacje to znacząca przewaga programów do fakturowania online nad tymi instalowanymi bezpośrednio na dysku.

Ile kosztuje program do wystawiania faktur?

Każdy przedsiębiorca chce unikać dużych kosztów prowadzenia działalności. Jest to szczególnie niezbędne na początkowym etapie biznesu. Liczba zawieranych transakcji gospodarczych w pierwszych miesiącach może być niewielka.

Znakomicie rozumieją to twórcy programów do fakturowania. Dobrym przykładem może być tutaj narzędzie do fakturowania znajdujące się pod adresem https://afaktury.pl/darmowy-program-do-faktur-online,0,2,-1,170/. Podstawowy pakiet dostępny jest tutaj za darmo. Powinien być jednak wystarczający dla niewielkich firm z małą liczbą kontrahentów.