Na które premiery smartfonów najbardziej czekaliśmy na początku 2018 roku?

Rynek urządzeń mobilnych rozwija się tak szybko, że trudno nadążyć. Nic dziwnego, że jest jednym z najbardziej śledzonych sektorów przez miłośników nowoczesnych rozwiązań. Wraz z początkiem 2018 roku ujrzeliśmy wiele gorących premier – pojawił się m.in. nowy Samsung Galaxy S9 czy Sony Xperia, a oczekiwany jest następca iPhone’a.

Na wielu targach, które odbywają się każdego roku, zwykle prezentowane są najnowsze urządzenia. Większość producentów organizuje wyjątkowe pokazy swoich modeli, w tym m.in. smartfonów. Niedawno na rynku pojawił się najnowszy smartfon Samsung, ale też iPhone. A zatem – które premiery 2018 roku były oraz są najbardziej oczekiwane?

Najnowszy smartfon Samsung – Galaxy S9

Galaxy S9 był jedną z najbardziej oczekiwanych tegorocznych premier. Samsung zaprezentował najnowszy model 25 lutego na targach MBW w Barcelonie. Następca lubianej S8 został wyposażony w szereg udogodnień, w tym szybki i sprawny autofokus. Z kolei wersja S9+ oferuje aparat z dwoma obiektywami. Dla poszukujących kompaktowego flagowego telefonu, „eska” będzie świetnym wyborem.

LG G7

Następca modelu G6 – podobnie jak najnowszy smartfon Samsung – budzi sporo emocji. Jego poprzednik był bardzo popularnym modelem, a więc oczekiwania względem G7 nie były małe. Nowy LG jest z pewnością wydajniejszy, a to za sprawą znacznie mocniejszego procesora. Trzeba też wspomnieć, że – podobnie jak Galaxy S9, ale w wersji Plus – został wyposażony w dwa obiektywy.

Nowości od Apple

Samsung Galaxy S9 to jedna z najważniejszych nowości, ale wielką popularność zdobędą z pewnością również smartfony od Apple. Producent zapowiada więcej niż jeden model! Przede wszystkim dwa z modeli będą wyposażone w bezramkowe wyświetlacze OLED o przekątnej 5,8, 6 oraz 6,5 cala. Najnowszy iPhone X 2018 to jeden z dwóch telefonów z ekranami OLED. Urządzenie będzie następcą jubileuszowego modelu z 2017 roku i jest jedną z najgorętszych premier! Trzeba jednak uzbroić się w cierpliwość, gdyż premierę zaplanowano na wrzesień.

Huawei P11

Najnowszy smartfon Samsung czy iPhone mają także mniej znanych rywali. Rynek smartfonów podbija również chiński producent Huawei. Seria P zyskała licznych użytkowników, nic więc dziwnego, że szybko zapowiedziała nowy model, P20. Smartfon wyposażono m.in. w 4 GB pamięci operacyjnej, najnowsze oprogramowanie Android 8.0, nowoczesny ekran panoramiczny FULLVIEW o rozdzielczości Full HD+, a także mocny procesor oraz 5,8-calowy ekran. Zrobisz nim także profesjonalne zdjęcia, co ucieszy przede wszystkim miłośników fotografii mobilnej.