Gadżety dla biegacza – co warto kupić?

Męczymy się dla przyjemności – co nie dla wszystkich jest oczywiste. Popularność maratonów, czy aplikacji mierzących przebiegnięty dystans jest coraz większa. Producenci chcą nam ułatwić pokonywanie kilometrów, stąd na rynku tak duża ilość gadżetów dla amatorów sportu. Sprawdź, który jest dla Ciebie.

Słuchawki dla biegacza

Muzyka pomaga się skupić, wyrównać tętno, a nawet pokonać kolejne bariery stawiane przez nasze ciało. Każdy wie, że odpowiednio dobrana playlista jest w stanie zmotywować do dalszej, ciężkiej pracy. Jednak, żeby cieszyć się muzyką podczas biegu, należy wyposażyć się w odpowiednie słuchawki.

Jakość dźwięku jest ważna, ale w przypadku słuchawek dedykowanych dla biegaczy liczy się też wygoda i ergonomia. Najlepsze słuchawki do bieganiacharakteryzują obie te rzeczy. Coraz popularniejsze stają się słuchawki bezprzewodowe, które pozwolą uniknąć sytuacji typowych dla tradycyjnego sprzętu – zwisający kabel, który plącze się i obija, skutecznie zabierając przyjemność z uprawiania sportu. Dzięki technologii możemy tego uniknąć i cieszyć się nieskrępowanym biegiem.

Pokrowiec na telefon

Masz już bezprzewodowe słuchawki, ale musisz je do czegoś podłączyć. Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest telefon – tylko gdzie go trzymać? Kieszeń nie jest dobrym rozwiązaniem. Łatwo wtedy o upadek i rozbicie smartfona. Nerka, zapięta przy pasie, może przeszkadzać swoim ciężarem i rozmiarem. Idealnym rozwiązaniem jest pokrowiec, który mocujemy na ramieniu.

Taki pokrowiec charakteryzuje się dużą wygodą i szybkim dostępem do urządzenia. Posiada przezroczystą powłokę, przez którą łatwo nawigować i np. zmieniać piosenki. Dodatkowo, jest na tyle uniwersalny, że zmieści się do niego właściwie każdy telefon. Odpowiednio zamocowany pokrowiec daje gwarancję, że smartfon z niego nie wypadnie i będzie cały, kiedy wrócimy do domu.

Inteligentna opaska

Popularność smart-gadżetów dla biegaczy jest ogromna, a jednym z najpopularniejszych stały się opaski, które mierzą naszą aktywność. Początkowo były wyposażone w podstawowe funkcje i wyglądały mało atrakcyjnie. Dzisiaj są już sprzętem dla sportowca i modnym dodatkiem do użytku codziennego.

Opaska składa się zazwyczaj z małego, ale czytelnego ekranu i paska z tworzywa. Potrafi wyświetlić godzinę i datę, a nawet pogodę, ale dla biegacza najważniejsze będą mierzenie kroków, tętna i dystansu. Łączność ze smartfonem zapewnia bluetooth, a wisienką na torcie jest wodoodporność i długi czas pracy na baterii.

Podsumowanie

Opisane gadżety sprawdzą się wśród amatorów i zaawansowanych biegaczy. Niezależnie od tego, do której grupy się zaliczasz, kupienie jednego z nich w odczuwalny sposób wpłynie na komfort i przyjemność z parcia przed siebie.