Romantyczne zaręczyny nad morzem

Chcesz się oświadczyć swojej wybrance i zastanawiasz się, jak to zrobić, żeby pamiętać o tej szczególnej chwili do końca życia? Musisz wszystko dobrze zaplanować, a rozpocznij od miejsca oświadczyn. Dobrym i romantycznym pomysłem są zaręczyny nad morzem.

Plaża, dzika plaża, a może jednak latarnia morska?

Oświadczyny nad morzem od razu kojarzą się z bezludną dziką plażą, na której będziecie tylko ona i ty. Jeśli wybierzesz na Zaręczyny nad morzem którąś z modnych miejscowości, to o takiej sytuacji możesz tylko pomarzyć. Nawet w środku nocy na takiej plaży można spotkać ludzi. Dlatego szukając romantycznego, odosobnionego miejsca, poszukaj raczej jakiejś dzikiej plaży lub wybierz mniej popularną miejscowość. Zamiast plaży możesz wybrankę zaprosić na rejs statkiem lub do latarni morskiej. Zachód lub wschód słońca na miejscowym molo też będzie klimatyczny. Dobrym rozwiązaniem może się okazać wynajęcie apartamentu w hotelu. Personel chętnie pomoże w przygotowaniu zaręczynowej niespodzianki.

Kiedy jest najlepszy czas na zaręczyny?

Zaręczyny nad morzem będą świetne właściwie o każdej porze roku. Letnie zachody słońca, jesienny spacer po pustej plaży, zimowe zbieranie bursztynów czy wiosenny piknik zawsze nadadzą tej szczególnej chwili romantyczności i unikalnego klimatu.Plan zaręczyn nad morzem musisz dopasować do pory roku. Jednak to naprawdę nie stanowi większej przeszkody. Po prostu latem i wiosną lepszy będzie piknik na plaży, a zimą spacer i znaleziony wśród bursztynów pierścionek zaręczynowy. W chłodniejszych porach roku lepszą opcją może być jakieś specjalnie przygotowane pomieszczenie, szczególnie gdy zawiedzie pogoda.

Co warto przygotować?

Oświadczyny musisz dobrze zaplanować. Przygotuj wszystko wcześniej, żeby w ostatniej chwili nie okazało się, że np. w kwiaciarni brakuje czerwonych róż. Do zaręczynowego pikniku na plaży konieczny będzie kosz piknikowy oraz koc. Przydadzą się też świeczki, najlepiej włożone do pojemników, aby nie zdmuchnął ich wiatr. Nie zapomnij o kwiatach. Najlepsze są oczywiście czerwone róże. Jeśli jeszcze posypiesz koc płatkami róż, wybranka będzie zachwycona i na pewno powie tak.