Na czym polegają skoki tandemowe?

W dzisiejszych czasach praktycznie każdy wie, czym jest skok spadochronowy i jak on wygląda. Warto jednak wspomnieć o tym, że nie jest to jedyne rozwiązanie dla zagorzałych miłośników podniebnych atrakcji. Osoby, które zaczynają swoją przygodę ze skokami spadochronowymi powinny jak najszybciej zapoznać się ze skokami tandemowymi.

Na czym w rzeczywistości polega skok tandemowy?

Zasada skoków tandemowych jest bardzo prosta. Z praktycznego punktu widzenia skoki tandemowe, to nic innego jak klasyczny skok spadochronowy z niewielkim udogodnieniem. Pasażer ze względów bezpieczeństwa przypięty jest do wykwalifikowanego instruktora. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu skaczący może w 100% skupić się na własnych przeżyciach i niesamowitych wrażeniach.

Jak wspomniano powyżej sam skok w tandemie jest bardzo podobny do tego, jaki na co dzień wykonują samodzielnie skoczkowie. Skok oddawany jest oczywiście z tego samego samolotu i z takiej samej wysokości. Jeżeli chodzi o czas wolnego spadania, to jest on także identyczny i wynosi ok. 55 sekund. Jedyna różnica polega na wspomnianej uprzęży i obecności instruktora.

Swobodne spadanie – co warto wiedzieć?

Najważniejszym elementem skoku tandemowego jest oczywiście swobodne spadanie. Według wielu skoczków jest to najbardziej ekscytujący moment podniebnego lotu. Okres swobodnego spadania trwa oczywiście od samego momentu wyskoku z samolotu do momentu otwarcia czasy spadochronowej.

Jak łatwo się domyślić czas swobodnego lotu uzależniony jest od wysokości wyskoku. Jeżeli skaczemy z 4000 metrów, to czas swobodnego spadania trwa około 60 sekund. Przy skoku z 3000 metrów czas ten skraca się do 30 sekund

Ile kosztują skoki tandemowe?

Cena skoków tandemowych w dużym stopniu zależy od wysokości wyskoku. Pamiętać należy o tym, że każdy ośrodek organizujący skoki tandemowe oferuje nieco inne ceny, dlatego też warto zapoznać się z aktualnym cennikiem.

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze skoki z 3000 metrów to ceny wahają się od 500 do 700 zł. Nieco droższe są skoki z 4000 metrów, gdzie ceny rozpoczynają się od 700 do 900 zł. Bardzo często istnieje również możliwość wykupienia wideorejestracji całego wydarzenia. Materiał video może okazać się wspaniałą pamiątką na całe życie.