Dzień z wnukami – zorganizuj im coś wyjątkowego!

Jak zorganizować pełen atrakcji dzień swoim wnukom? Twoje najpewniej też mają mnóstwo zabawek, które częściowo są przez nie zupełnie zapomniane, więc kupowanie im kolejnych mija się z celem. Zorganizuj swoim pociechom czas tak, by zapamiętały go jako wspaniałą przygodę – zabierz je na wycieczkę PKS-em Bydgoszcz.

Oryginalny pomysł na spędzenie wolnego czasu

Większość dzieci nie wie, jak to jest jechać autobusem. Do szkoły chodzą pieszo, bo jest blisko, albo jeżdżą z rodzicami samochodem. Tramwaj, autobus, pociąg to może być dla nich zupełna nowość.

Dowiedz się, na jakich trasach kursuje PKS Bydgoszcz i wybierz miejsce docelowe tak, by było atrakcyjne turystycznie. Możecie pojechać do Nakła nad Notecią albo nieco dalej do Grudziądza.

W każdym z tych miast możesz zorganizować piknik w parku, wizytę na placu zabaw albo w muzeum. Jeśli twoje wnuki chodzą już do szkoły, niech same zaplanują, co chcą robić. To świetny sposób na to, by w pożyteczny sposób wykorzystać internet i znaleźć w nim potrzebne informacje.

O czym musisz pamiętać, zabierając z sobą dzieci

Jeśli zabierasz ze sobą wnuki na wycieczkę autobusem PKS Bydgoszcz, pamiętaj o tym, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. W przypadku dzieci do 10-go roku życia możesz mieć ciężko upilnować więcej, niż trójkę maluchów.

Dzieci powinny mieć z sobą coś do picia i jedzenia. Najlepiej niech spakują własne małe plecaczki. Latem zadbajcie o ochronę przed słońcem (czapka, krem z filtrem). Jeśli jest chłodno i może padać, spakujcie ciepłe bluzy i peleryny przeciwdeszczowe.

Dbaj o wspólny czas z wnukami

Bliskie relacje z wnukami wpływają pozytywnie na obie strony. Dzięki nim dzieci budują tożsamość międzypokoleniową, a dziadkowie są bardziej aktywni.

Kiedy dzieci znają osoby starsze, buduje się w nich naturalna świadomość tego, że starzenie stanowi jeden z etapów życia. Uczą się wrażliwości, widząc pojawiające się z wiekiem ograniczenia (dziadek musi nosić okulary, bo nie widzi, babcia potrzebuje mieć przy sobie lekarstwo na wszelki wypadek, czy korzysta z PKS-u Bydgoszcz, bo już nie jeździ samochodem).