Dlaczego warto postawić na rękawice nitrylowe?

sklep salva (27).jpg

Rękawice nitrylowe są wytrzymałe, bezpieczne, wygodne w użytkowaniu. Nie bez powodu znalazły zastosowanie w wielu różnych branżach. Zapewniają wysoki poziom ochrony dłoni. Ograniczają rozprzestrzenianie się drobnoustrojów chorobotwórczych. Mogą być stosowane nie tylko przez osoby dorosłe, ale również dzieci, ponieważ występują w wielu rozmiarach.

Maksymalne dopasowanie do dłoni

Rękawice nitrylowe muszą zostać właściwie dopasowane do użytkownika. Właśnie dlatego przed zakupem należy zapoznać się ze specyfikacją produktu. Kluczową rolę odgrywa tutaj rozmiar, jednak trzeba sprawdzić także poziom elastyczności. Priorytetem jest, aby rękawice nitrylowe mocno przylegały do dłoni, a jednocześnie nie wywoływały uciążliwego ucisku.

Zaletą rękawic nitrylowych jest niewielka grubość. Po pewnym czasie są one niemal niewyczuwalne, dzięki czemu nie stanowią źródła dyskomfortu. Znakomicie sprawdzają się podczas wykonywania obowiązków zawodowych. W wielu branżach (np. medycznej, usługowej, produkcyjnej) muszą być stosowane przez wiele godzin non stop.

Ponadprzeciętna wytrzymałość

Wysokiej klasy rękawice nitrylowe posiadają liczne certyfikaty jakości oraz bezpieczeństwa. Trzeba mieć świadomość, że stanowią one potwierdzenie właściwości użytkowych produktu. Rękawice nitrylowe wytwarzane z syntetycznego kauczuku cechują się ponadprzeciętną wytrzymałością. Nie ulegną uszkodzeniu w najmniej spodziewanym momencie.

Rękawice nitrylowe nie wykazują podatności na pęknięcia. Są relatywnie cienkie, a jednocześnie mocne. Minimalizuje to prawdopodobieństwo ich zniszczenia np. podczas zakładania.

Ogrom zastosowań

Podczas wyboru rękawic nitrylowych należy kierować się przeznaczeniem. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na opakowaniu produktu. Ważne, aby dowiedzieć się, w jakich warunkach pracy mogą być użytkowane rękawice. Warto pamiętać, że nie jest to tworzywo odporne na działanie wszystkich związków chemicznych.

Po rękawice nitrylowe sięgają chirurdzy, dentyści, pielęgniarki, kosmetyczki, fryzjerzy, farmaceuci, masażyści, rehabilitanci itd. Sprawdzają się one w wielu rozmaitych branżach. Są neutralne dla skóry, ponieważ nie posiadają w swoim składzie popularnych alergenów. Zmniejsza to ryzyko wystąpienia podrażnień, wysypki i innych nieprzyjemnych dolegliwości.

Więcej informacji znajdziesz na stronie rękawice nitrylowe.