Wakacje 2018 – dokąd latali wrocławianie?

Jakie kierunki wakacyjne najchętniej wybierają pasażerowie wrocławskiego lotniska? O ile wzrosła liczba urlopowiczów podróżujących za granicę? Poznaj najnowsze dane i zdecyduj, dokąd wybierzesz się w następne wakacje.

Lotnisko Wrocław – ile pasażerów obsłużyło w wakacje?

Rok 2018 to kolejne wzrosty w liczbie pasażerów, którzy na zagraniczne wakacje wylecieli z wrocławskiego lotniska. Tylko w sierpniu, w porównaniu do poprzedniego roku, ich liczba wzrosła o 22%. W sumie przez trzy letnie miesiące (od czerwca do sierpnia) wrocławski port lotniczy obsłużył ponad 1,1 miliona pasażerów. Wzrosty wiążą się oczywiście z rosnącą popularnością linii lotniczych, zarówno tanich, jak i sieciowych, a także biur podróży. Z rekordowych rezultatów zadowolony jest zarząd wrocławskiego lotniska.

Które kierunki były najpopularniejsze?

Największą popularnością wśród podróżnych cieszą się kierunki południowe. Sezon wakacyjny w śródziemnomorskich kurortach trwa przez kilka miesięcy, a zainteresowanie tymi kierunkami nieustannie wzrasta, w związku z czym wrocławskie lotnisko otworzyło kilka nowych połączeń do krajów z Europy Południowej.

Grecja

Pasażerowie wrocławskiego portu lotniczego najchętniej wybierali Grecję. Z lotów do tego kraju skorzystało 141,5 tysiąca podróżnych. Wśród kierunków dominowały: Kreta, Rodos, Zakynthos, Kos. Dużą popularnością cieszyły się również Ateny, które w odpowiedzi na zapotrzebowanie podróżnych znalazły się wśród nowości połączeń z Wrocławia.

Hiszpania

Hiszpania okazała drugim najchętniej wybieranym krajem z basenu Morza Śródziemnego, do którego z Lotniska Wrocław podróżowali urlopowicze. Przez trzy wakacyjne miesiące kierunek ten wybrało ponad 81 tysięcy podróżnych. Oferta połączeń Wrocławia z Hiszpanią jest równie atrakcyjna jak w przypadku Grecji. Wrocławski port jest bowiem połączony z Madrytem, Barceloną, Majorką, Malagą i Alicante. Z Wrocławia odbywają się również loty na Wyspy Kanaryjskie – Teneryfę, Fuerteventurę czy Lazarote.

Turcja

Ten kierunek po kilku latach mniejszego zainteresowania wraca do łask podróżnych. Latem 2018 roku na wakacje do Turcji wybrało się ponad 70 tysięcy urlopowiczów. Loty czarterowe kierowane są do takich portów lotniczych jak Antalya, Bodrum i Izmir.

Włochy

Szczególnie popularnym miejscem w Italii stała się ostatnio Sycylia. Do Palermo możesz wybrać się zarówno tanimi liniami, jaki i lotami czarterowymi. Inne popularne kierunki we Włoszech to Neapol, Rzym, Bari i Bergami (pod Mediolanem).

Czy to już koniec wakacji?

Wiosenno-letni rozkład lotów obowiązuje do końca października. W związku z tym wciąż nie brakuje chętnych na nieco późniejsze wakacje. Urlopy w tym okresie kuszą przede wszystkim niższymi cenami, a także wyraźnie mniejszymi tłumami w popularnych miastach i kurortach. Niższe koszty urlopu jesienią wynikają z obniżek cen hoteli, biletów lotniczych, a także specjalnych taryfikatorów parkingów lotniczych, z których podróżni korzystają coraz częściej. Parking przy Lotniku Wrocław ze względu na swój atrakcyjny cennik w tym roku również cieszył się dużą popularnością.