Urządzasz gabinet? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Domowe biuro to przestrzeń, która powinno sprzyjać skupieniu i koncentracji. Nie ma w niej miejsca na przypadkowe meble i zbędne dodatki. Jeśli właśnie urządzasz gabinet i chcesz uniknąć najczęściej popełnianych błędów, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki.

Jeśli choćby od czasu do czasu zdarza Ci się pracować w domu, koniecznie zadbaj o to, aby wydzielić przestrzeń do tego celu. W zależności od powierzchni Twojego mieszkania może być to całe pomieszczenie lub niewielki, odpowiednio zaaranżowany kącik.

Przede wszystkim dobre biurko

Najważniejszym elementem domowego gabinetu powinno być funkcjonalne biurko (na zdjęciu przedstawiono biurko znajdujące się w sklepie artstylmeble.pl). Najlepiej, to wykonane z naturalnego, litego drewna. Mebel z takiego materiału idealnie odnajdzie się w każdym wnętrzu — nowoczesnym, ludwikowskim, tradycyjnym, a nawet glamour.
Aby biurko było funkcjonalne i praktyczne, powinno posiadać kilka szuflad, które pomieszczą najpotrzebniejsze akcesoria. Jeśli nie masz wystarczającej ilości miejsca, aby umieścić w pomieszczeniu samodzielne biurko, służące wyłącznie do pracy, sięgnij po wielofunkcyjny mebel, który będzie pełnił również funkcję stołu lub blatu.

Wygodne siedzisko

Nie mniej ważne od biurka jest wygodne siedzisko. To najlepsze powinno mieć szerokie możliwości regulacji, wysokie, sięgające ponad łopatki oparcie, podłokietniki oraz uwypuklenie na wysokości części lędźwiowej kręgosłupa. Dzięki temu nawet kilkugodzinne siedzeniu przy biurku nie skończy się bólem kręgosłupa.

Ważne oświetlenie

Aby gabinet należycie spełnił swoją funkcję, nie zapomnij o odpowiednim źródle światła. To, które będzie najbardziej sprzyjało skupieniu i pracy twórczej, powinno obejmować całą powierzchnię roboczą biurka. Co ważne – jeśli umieścisz lampę biurkową po przeciwnej stronie Twojej dominującej ręki, zredukujesz kłopotliwe cienie podczas pisania i czytania.

Do przestronnego gabinetu

Jeśli pomieszczenie przeznaczone na gabinet jest przestronne, możesz pozwolić sobie na bardziej śmiałe rozwiązania. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem będzie wybór całego kompletu stylowych mebli gabinetowych. Taka decyzja pozwoli Ci wyeliminować ryzyko aranżacyjnego chaosu i sprawi, że pomieszczenie będzie pełne harmonii i spójności.