Uporządkuj swoje kieszenie – etui na dokumenty dla współczesnego gentlemana

Podręczne przedmioty lubią się gubić w kieszeniach, przegrodach aktówek na dokumenty, schowkach samochodowych itd. Ileż to razy spędziliśmy długie godziny na poszukiwaniu prawa jazdy, karty kredytowej czy istotnej w danej chwili wizytówki. Ten problem można wyeliminować w bardzo prosty sposób. Przedstawiamy skórzane etui na dokumenty – prosty gadżet dla każdego mężczyzny, który jest zdolny zaprowadzić wład w jego kieszeniach!

Etui na dokumenty dla panów, którzy ciągle coś gubią

Jeśli jesteś właśnie takim typem mężczyzny, lub ktoś z Twoich bliskich nieustannie czegoś szuka, to może warto pomyśleć o małym upominku w postaci etui na dokumenty. Jest to niewielki portfel męski, a w zasadzie skórzana klapa, na której wewnętrznych ściankach znajdują się kieszonki, rozmiarami dopasowane idealnie do wielkości typowych dokumentów, jakie znajdują się zazwyczaj w naszych kieszeniach: dowodu osobistego, prawa jazdy, legitymacji studenckiej itp.

Etui na dokumenty waży i mierzy dużo mniej od klasycznego męskiego portfela. Dzięki temu jest bardziej kompaktowe i wygodne do noszenia, zarówno w kieszeniach spodni (także tylnych – etui na dokumenty jest bardzo płaskie), jak i w kieszeniach marynarki. Cienka warstwa licowanej skóry pozwala nawet na płatność zbliżeniową bez wyciągania karty z etui. Jest to niebywale wygodne, jeśli kilkukrotnie w ciągu dnia robimy zakupy płacąc kartą.

Niewielka grubość etui na dokumenty sprawia, że może być noszone w jednej kieszeni z telefonem komórkowym. Zajmuje w kieszeni mniej miejsca niż wypchany z reguły portfel, więc jest doskonałe dla kierowców – zwyczajnie nie przeszkadza w jeździe.

Fot. Portfele na karty i dokumenty Brodrene – dostępne na Gentle-man.pl

Etui na dokumenty to elegancki dodatek dla prawdziwego gentlemana

Etui na dokumenty jest zazwyczaj wykonywane z delikatnej, licowanej skóry dobrej jakości. Sprawia to, że jest niesamowicie przyjemne w dotyku, a jednocześnie trwałe i odporne na wiele czynników, także rozciąganie, któremu może zostać poddane, gdy zaczniemy przesadzać z wypełnieniem. W sklepach wysyłkowych z galanterią skórzaną natknęliśmy się na etui na dokumenty, które posiadały bardzo stylowe wzory wyciskane w skórze.

Skóra jest materiałem, który od lat towarzyszy wizerunkowi prawdziwego gentlemana. Skórzane paski, obuwie lub teczki są znakiem rozpoznawczym mężczyzny eleganckiego, który dla o detale w swojej garderobie. Chcąc dodać kolejny element w tymże stylu, warto pomyśleć o skórzanym etui na dokumenty.

W trakcie spotkań służbowych lub towarzyskich, dokonywanie płatności lub kurtuazyjna wymiana wizytówek jest zawsze bardziej elegancka, gdy z kieszeni dobędziemy takie piękne, skórzane maleństwo, jakim jest etui na dokumenty. Pamiętajmy – pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz.

Jeśli nie jesteś przekonany co do kupna etui na dokumenty, zrób w trakcie dnia mały test. Ustal godzinę w środku tygodnia z przypomnieniem na telefonie komórkowym. Kiedy przyjdzie nieoczekiwanie powiadomienie, wyciągnij wszystko co masz w kieszeniach i sam oceń, jak bardzo uporządkowany jest Twój mały dobytek.