Czy nauka hiszpańskiego się opłaca?

Hiszpański jest jednym z najpopularniejszych i najczęściej używanych języków na świecie. Współcześnie używa się go nie tylko w Hiszpanii, ale również w większości krajów Ameryku Południowej i w sporej części Ameryki Północnej. Odpowiedź na pytanie o to, czy nauka hiszpańskiego się opłaca, wydaje się oczywista.

Hiszpański w pracy

Z całą pewnością znajomość języka hiszpańskiego może okazać się bardzo przydatna w pracy. Ukończony kurs hiszpańskiego często otwiera drzwi do awansu albo przynajmniej do objęcia dających większe możliwości rozwoju stanowisk. Warto pamiętać, że duża część miejsc pracy w naszym kraju związana jest z działającymi tu międzynarodowymi korporacjami. Dobra znajomość jednego z najważniejszych języków obcych może okazać się furtką do dobrze płatnej pracy za granicą.

Warto pamiętać również o tym, że język hiszpański jest językiem urzędowym w większości krajów amerykańskich, z którymi Polska utrzymuje bardzo ożywione kontakty biznesowe i handlowe. Pracownicy biegle posługujący się tym językiem w mowie i piśmie należą do jednych z bardziej cenionych na rynku pracy.

Hiszpański na wakacjach

Na pewno ukończenie kursu hiszpańskiego przyda się też w czasie wakacyjnych wojaży. Hiszpania i inne kraje, których mieszkańcy na co dzień posługują się tym językiem, należą do jednych z najbardziej popularnych urlopowych destynacji. Dlaczego warto poznać język kraju, do którego się wybieramy?

Przede wszystkim dlatego, że dzięki temu można poznać o wiele więcej ciekawych osób. Wielu polaków w czasie wakacyjnych wyjazdów trzyma się wyłącznie w swoim własnym towarzystwie, ewentualnie z osobami, z którym można dogadać się po angielsku. Znajomość hiszpańskiego jest często sposobem na zawarcie interesujących znajomości i o wiele lepszą zabawę w czasie wakacji.

Do czego przydaje się jeszcze język hiszpański?

Na tym możliwości, jakie daje ukończony kurs hiszpańskiego, się nie kończą. Dzięki niemu można też całkiem nieźle dorobić. Obecnie zapotrzebowanie na tłumaczy z języka hiszpańskiego jest spore. Na tyle duże, że większość biur tłumaczeń zatrudnia nie tylko profesjonalnych tłumaczy, ale również osoby, które są w stanie wylegitymować się jakimkolwiek certyfikatem.

Znajomość hiszpańskiego i ogólnie znajomość popularnych języków obcych często przekłada się również na większe możliwości znalezienia informacji w Internecie. Każdy, kto zaczął posługiwać się siecią w innych językach, wie doskonale, jak de facto mało informacji znaleźć można po polsku.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House z Wrocławia.