Radiofrekwencja (RF) to promieniowanie elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych. Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń działających na tej zasadzie, które stosuje się w kosmetologii i medycynie estetycznej, cieszą się dużą popularnością. Można je wykonywać w gabinetach lub samemu, dzięki urządzeniom przeznaczonym do użytku domowego.

Operacja plastyczna czy lifting bez skalpela?

Zabieg z wykorzystaniem urządzenia emitującego fale radiowe nazywany jest liftingiem bez skalpela i polega na nieinwazyjnym odmłodzeniu skóry oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Chcąc uniknąć operacji plastycznej, można zdecydować się na taki właśnie zabieg, który jest też bezbolesny.

Gabinety kosmetyczne oferują wiele specjalistycznych zabiegów z wykorzystaniem urządzeń RF, między innymi podniesienie owalu twarzy, redukcję zwiotczenia skóry i zmarszczek pod oczami czy zabieg redukujący cellulit. Stanowią one alternatywę do inwazyjnych zabiegów medycyny estetycznej.

Najczęstsze wskazania do zabiegu

Zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem fal radiowych ma wiele korzyści. Chcąc zredukować efekty starzenia skóry, warto poddać się działaniu urządzenia RF, by móc stosunkowo szybko cieszyć się rezultatem.

Urządzenie RF sprawdzi się w przypadku wskazań do przeprowadzenia zabiegów u osób zmagających się na przykład z przebarwieniami, utratą kolagenu, cellulitem, zwiotczałą skórą na brzuchu, cieniami i zmarszczkami pod oczami.

Przed zabiegiem należy zapoznać się również z listą przeciwwskazań do poddania się działaniu fal radiowych. Jest ona dość długa, ale dzięki wyeliminowaniu poszczególnych punktów zabieg będzie bezpieczny.

Urządzenie RF — częstotliwość zabiegów

Zabieg radiofrekwencji zwykle nie jest działaniem jednorazowym. Chcąc uzyskać zadowalający i długotrwały efekt, należy go powtarzać zgodnie z zaleceniami eksperta. Zazwyczaj jest to kilka sesji powtarzanych w odpowiednich odstępach czasu. Każda sesja, w zależności od tego, jakiego obszaru ciała dotyczy, trwa od około 10 minut do nawet godziny.

Efekty zabiegów z wykorzystaniem urządzenia RF potrafią utrzymać się nawet przez kilkanaście miesięcy. Wszystko zależy przede wszystkim od indywidualnych predyspozycji i kondycji skóry przed poddaniem się terapii.