Odpowiednia żarówka to podstawa

Odpowiednie oświetlenie wnętrz ma kluczowe znaczenie dla samopoczucia ludzi. Nic więc dziwnego w tym, że coraz więcej osób decyduje się na nowoczesne rozwiązanie, jakim są żarówki LED.

Nowoczesne żarówki

Żarówki ledowe to rozwiązanie, które jest coraz chętniej stosowane zarówno w domach prywatnych, jak i firmach.

Specjalne diody w żarówkach emitują światło, które równomiernie rozchodzi się po przestrzeni. Daje to efekt idealnego doświetlenia.

Jakie żarówki wybrać?

Na rynku znaleźć można żarówki ledowe o różnych kształtach, kolorach czy nawet gwintach. W zależności od potrzeb każdy z pewnością znajdzie odpowiedni model dla siebie.

Coraz większą popularnością cieszą się żarówki ledowe e14. Są to żarówki o małym gwincie, którego średnica wynosi 14 mm. Można jednak bez problemu stosować w tradycyjnych lampach, wystarczy zakupić odpowiednią przejściówkę.

Wady i zalety żarówek ledowych

Żarówki ledowe cieszą się rosnącą popularnością. Duży wpływ na to ma ich ogromna wytrzymałość. Dodatkowo Żarówki ledowe e14 pobierają bardzo niewielką ilość energii elektrycznej. Mniejsze zużycie prądu oraz dłuższa żywotność przekłada się na oszczędności.

Warto pamiętać, że koszt żarówki ledowej jest o wiele wyższy niż zwykłej. Jednak jej przedłużona żywotność zdecydowanie rekompensuje różnicę w cenie.

Pomimo że żarówki ledowe są bardziej wydajne, bardzo źle znoszą temperaturę na zewnątrz. Żarówki wykonane w technologii LED mogą świecić o wiele gorzej w miejscach, które narażone są na spore nasłonecznienie.

Oświetlenie ledowe staje się coraz chętniej stosowanym źródłem światła w wielu domach. Z uwagi na to, że diody znakomicie rozprowadzają światło po pomieszczeniu, są coraz chętniej wybierane przez kupujących.